ԿԱՊԱՆԸ ՆՇԵՑ ՀԱՅՈՑ ԲԱՆԱԿԻ 28-ՐԴ ՏԱՐԵԴԱՐՁԸ
Համաժողովրդական տոնի վերածված Հայոց բանակի 28-րդ տարեդարձը մեծ շուքով և հանդիսությամբ նշվեց նաև մարզկենտրոն Կապանում։ Տոնական միջոցառումների մեկնարկը տրվեց Կապանի Գ․Նժդեհի անվան հրապարակում՝ զինվորական միտինգով, որին մասնակցում էր նաև Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։ Տոնի առթիվ շնորհավորելով զինծառայողներին և սպայական կազմին, համայնքի ղեկավարը բոլորին տոկունություն, բարձր մարտական պատրաստվածություն, մշտական բարոյահոգեբանական վիճակ և հարատև խաղաղություն մաղթեց։ Միտինգի բացման և շնորհավորական խոսքով հանդես եկան նաև Կապանի Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցու հոգևոր հովիվ տեր Վահան քահանա Հեբոյանը, հրամանատարի բարոյահոգեբանական ապահովման գծով տեղակալ, փոխգնդապետ Արթուր Մարտիրոսյանը, կին վետերանների խորհրդի նախագահ Մելանյա Գևորգյանը և Կապանի թիվ 10 միջնակարգ դպրոցի աշակերտ Նարեկ Գաբրիելյանը։ Միտինգը եզրափակվեց զինվորականների շարային քայլերթով։
Օրվա առիթով Կապանում անցկացվող միջոցառումները շարունակվեցին Բաղաբուրջի հուշահամալիրում, որտեղ մարզային և համայնքային իշխանության ներկայացուցիչները և բազմաթիվ կապանցիներ՝ մերօրյա պատերազմում զոհված ազատամարտիկների շիրիմներին ու Հայրենական պատերազմի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ դրեցին: Հրապարակում տեղի ունեցավ նաև զենք-զինամթերքի ցուցադրություն, որին զուգահեռ կազմակերպվել էր նաև զինվորական սննդամթերքի համտեսում։
Տոնական օրը իր հանգուցալուծումը գտավ Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում, որտեղ կենտրոնի ստեղծագործական կազմը՝ զինծառայողների և համայնքապետարանի ենթակայության հաստատությունների սաների հետ համատեղ ապահովեցին ներկաների բարձր տրամադրությունը։