Կայացավ Կապան համայնքի ավագանու հերթական նիստը
Այսօր՝ ապրիլի 30-ին, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի գլխավորությամբ կայացավ համայնքի ավագանու վեցերորդ նստաշրջանի երրորդ նիստը՝ ավագանու 17 անդամների մասնակցությամբ։ Օրակարգում նախապես ընդգրկված էր 16 հարց, համայնքի ղեկավարի առաջարկով ներառվեց ևս մեկը։
Ներկայացվեց համայնքի բյուջեի 2024 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքը, եկամուտների և ծախսերի կատարողականները, ինչպես նաև 2025-2027 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի նախագծի մշակման աշխատանքների գործընթացի իրականացման ժամանակացույցը:
Ավագանին հաստատեց նաև մի շարք նախագծեր, որոնք վերաբերում էին համայնքի վարչական տարածքում կենցաղային նշանակության հրագործական 3-րդ դասի և տեխնիկական նշանակության հրագործական արտադրատեսակների կիրառման թույլատրելի վայրերը և ժամերը սահմանելուն, համայնքի սեփականություն հանդիսացող գույքի աճուրդների և մրցույթների կազմակերպման և իրականացման կանոնակարգը հաստատելուն, համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերը ուղղակի վաճառքի միջոցով, աճուրդային կարգով օտարելուն, հողամասերի նպատակային նշանակությունը փոխելուն և այլն։
Օրակարգային մեկ այլ հարցով ավագանին հավանություն տվեց համայնքի սեփականություն հանդիսացող գույքը՝ Կապան քաղաքի Մ․Պապյան փողոցի թիվ 8/38 հասցեում գտնվող հասարակական նշանակության տարածքը 5 տարի ժամկետով «Առաքելություն Հայաստան» բարեգործական հասարակական կազմակերպությանը անհատույց օգտագործման իրավունքով տրամադրելու նախագծին՝ սոցիալական ծառայություններ մատուցելու նպատակով։
Նիստի օրակարգում տեղ գտած բոլորը հարցերը ավագանու կողմից հաստատվեցին միաձայն։
Ավագանու հաջորդ նիստը կկայանա 2024 թվականի մայիսի 30-ին։