Կայացավ Կապան համայնքի նորընտիր ավագանու անդրանիկ նիստը
Այսօր Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի ունեցավ Կապան համայնքի համամասնական ընտրակարգով 2021 թվականի նոյեմբերի 14-ին ընտրված նորընտիր ավագանու անդրանիկ նիստը, որին ներկա էր ավագանու 27 անդամներից 26-ը։
Նիստը վարեց համայնքի ավագանու տարիքով ավագ անդամ՝ Սպարտակ Զաքարյանը, ով ներկայացնում է «Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցությունը։
Հրապարակելով կուսակցությունների անդամների ցանկը` Սպարտակ Զաքարյանը, հղում անելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքը, ղեկավարումը փոխանցեց «Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցության առաջնորդ Գևորգ Փարսյանին։
Իր ելույթում համայնքի ղեկավարը շնորհավորեց բոլոր ավագանիներին՝ մանդատ ստանալու կապակցությամբ և հաշվի առնելով համայնքի առջև ծառացած լուրջ մարտահրավերները՝ առողջ մտածելակերպ ունեցող բոլոր անձանց և կարող ուժերին, ովքեր պատրաստ են գործելու պետության և ազգային շահերից, տեղական մակարդակում՝ Կապանի շահերից, հրավիրեց գործնական համագործակցության։
«Կարծում եմ, որ Սյունիքի մարզի, Կապան համայնքի շուրջ ստեղծված մարտահրավերները կարող ենք լուծել կամ գոնե մեղմացնել միասնության և համախմբվածության սկզբունքով»,– նշեց համայնքի ղեկավարը։
Ավագանու անդրանիկ նիստի օրակարգում ընդգրկված էր 3 հարց, որոնցից մեկով ավագանու անդամները միաձայն որոշեցին հաջորդ նիստի ժամանակ` դեկտեմբերի 3–ին անցկացնել Կապան համայնքի ղեկավարի երդմնակալության արարողությունը։