Խաչիկ Ասրյանը 50 տարեկան է
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմը շնորհավորում է Խաչիկ Ասրյանին՝ ծննդյան 50-ամյակի կապակցությամբ, մաղթում հաջողություններ անձնական կյանքում եւ հասարակական-քաղաքական գործունեության մեջ:
Խաչիկ Ասրյանի հիմնադրած «Սյունյաց արծիվներ» հասարակական կազմակերպությունը մեր երկրամասում ամենակայացած երիտասարդական կազմակերպությունն էր վերջին 10-15 տարում։
Հետագայում այն վերածվեց «Հայոց արծիվներ» հասարարակական կազմակերպության՝ իր մեջ միավորելով հազարավոր երիտասարդներ հանրապետության տարբեր տարածաշրջաններից:
Մոտ երկու տարի առաջ այդ կազմակերպության հենքի վրա ստեղծվեց «Հայոց արծիվներ. միասնական Հայաստան» կուսակցությունը, որը հասցրել է իր սեփական դեմքն ու տեղն ունենալ հայոց մերօրյա քաղաքական դաշտում:
Դրվատանքի արժանի է հատկապես հասարակական-քաղաքական այդ ուժի անվերապահ հավատարմությունը մեր ազգային, քրիստոնեական արժեքներին, հայոց պետականությանը, ինչպես եւ հայ ռուսական դարավոր բարեկամությանը:
Քաղաքական այդ ուժի համար, անցած ճանապարհի բոլոր հանգրվաններում, առաջնահերթություն է եղել աճող սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակությունը:
Այդ ուժի համար, որքանով տեսնում ենք, մեր ընթացքի նորագույն փուլի հերոսը եղել եւ մնում են Արցախյան գոյակռվի մասնակիցը, 2016 թ. ապրիլյան իրադարձությունների զինվորը, Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության սահմանների պաշտպան-մարտիկը:
Այդ ամենը, միեւնույն ժամանակ, ամբողջացնում-ուրվագծում է Խաչիկ Ասրյան սյունեցու, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու, հասարակական-քաղաքական գործչի դիմանկարը, որի նորանոր դրսեւորումներին, համոզված ենք, ականատես կլինենք առաջիկա տարիներին նույնպես:
Յուրաքանչյուր մարդու համար, իրավացիորեն, կեսդարյա հոբելյանն ամենաբուռն, ամենահասուն գործունեության շրջափուլի սկիզբն է:
Խաչիկ Ասրյանի համար եւս այդ բանաձեւն է գործում եւ գործելու:
Այնպես որ՝ կրկին շնորհավորում ենք մեր երկրամասի արժանավոր զավակ Խաչիկ Ասրյանին՝ հոբելյանի առթիվ ու մեր, ինչպես եւ բազում սյունեցիների լավագույն մաղթանքները հղում նրան: