Խնածախցի Լազր Առաքելյանի ընտանիքն այլեւս տանիք ունի
Արդեն մի քանի օր է Տեղ համայնքի Խնածախ գյուղի բնակիչ Լազր Առաքելյանի 8 հոգանոց ընտանիքը տուն է գնել հարազատ բնօրրանում և տեղափոխվել այնտեղ։ Տան գումարի որոշ մասը տրամադրել է Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը, մյուս մասը դեռ վճարված չէ։ Առաքելյանների հարսը՝ Ալինան ժպիտը դեմքին շրջում է տանն ու շնորհակալական խոսքեր հղում։ «Մոտ 3 տարի առաջ բռնկված հրդեհի հետևանքով 4 ընտանիք մնացին առանց կացարանի։ Առաջին օգնությունը տրամադրվեց համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցի կողմից։ Յուրաքանչյուր ընտանիքի 100․000–ով օգնեցին։ Ամբողջովին այրվել էր տները, կամ պիտի այլ տուն գնեինք, կամ տեղափոխվեինք ուրիշ վայր բնակության։ Նախընտրեցինք գյուղում մնալ։ Դե Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանի շնորհիվ տան գումարի մի մասը փակել ենք, բայց մյուս մասը դեռ մնում է։ Մեզ աջակցելու խոստում են տվել նաև ԱԺ պատգամավորները։ Հուսանք խոսքին տեր կկանգնեն ու մյուս մասն էլ կփակենք»։ Հրդեհից ամբողջովին տուժել է նաև Վարդան Բաղդասարյանի ընտանիքը։ Գյուղում բնակություն հաստատելու ցանկություն հայտնած երկու ընտանիքներին էլ մարզպետ Հունան Պողոսյանի կողմից աջակցություն է տրամադրվել։ Վարդան Բաղդասարյանը տրամադրած գումարով վերականգնել է տան մի փոքր հատվածը։ «Ինչքան հնարավոր է տեղավորվեցինք գումարի մեջ, վերականգնեցինք մի փոքր հատվածը։ Այժմ հայրս է մնում այս մասում, մենք էլ կտեղափոխվենք, երբ կկարողանանք վերականգնել մի քանի սենյակ ևս։ Շնորհակալ եմ, որ պարոն Պողոսյանը արձագանքեց և օգնության ձեռք մեկնեց»։ «Հրդեհից տուժած ընտանիքների հարցը դեռ օրակարգում է, սակայն պիտի շնորհակալություն հայտնեմ մեր մարզպետին, որ հնարավորության սահմաններում կարողացավ գումար գտնել այս երկու ընտանիքների համար, որպեսզի ևս երկու ընտանիք ամուր կառչի հարազատ հողին»,- ավելացրեց Տեղ համայնքի ղեկավար Ներսես Շադունցը։