խնդրանքով Ձեզ է դիմում Արմեն Աշոտի Հովսեփյանի ընտանիքը:
Ս/թ մայիսի 27-ից մինչև հունիսի 4-ը Կրթության զարգացման և նորարարությունների ազգային կենտրոնի պատվիրակության կազմում Արմեն Հովսեփյանը, Իսրայելում գտնվելով գործուղման մեջ, հունիսի 3-ին ունեցել է առողջության հանկարծակի վատթարացում՝ առատ արյունահոսությամբ և շտապ օգնության ծառայության միջոցով տեղափոխվել է Հայֆա քաղաքի «Ռամբամ» հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք: Հիվանդանոցում ցուցաբերվել է անհետաձգելի էնդոսկոպիկ միջամտություն և նշանակվել է բուժում: Այժմ Արմենը ժամանակավոր գտնվում է Հայֆա քաղաքի հայ համայնքի խնամակալության տակ:
Իսրայելում ստացած բժշկական ծառայության ապահովագրության վճարը հայկական ապահովագրական ընկերությունը հրաժարվում է վճարել կամ փոխհատուցել: Հայաստան վերադառնալ Արմենին կթույլատրեն միայն պահանջվող գումարը վճարելուց հետո:
Հիվանդանոցային ծախսերը կազմել են 25 000 ԱՄՆ դոլար:
Մեր ընտանիքը չունի այդ գումարը, որպեսզի կարողանա վճարել:
Խնդրին լուծում տալու նպատակով Արմենի կնոջ՝ Շուշանիկ Ժորայի Նիկողոսյանի անունով <<Արդշինբանկ>> ՓԲԸ-ում բացվել են հաշվեհամարներ:
Մեր ընտանիքը խնդրանքով դիմում է մեր ընկերներին, գործընկերներին, հարազատներին, բոլոր բարի մարդկանց՝ հնարավորության սահմաններում աջակցություն ցուցաբերել՝ ստորև ներկայացված հաշվեհամարներին հնարավոր կարճ ժամանակահատվածում կատարելով ֆինանսական փոխանցումներ: