Ներկայացվեց Սյունիքի նորանշանակ մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը
Սյունիքի մարզպետարանում մարտի 14-ին ՀՀ տարածքային կառավարման  և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը Սյունիքի նորանշանակ մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանին ներկայացրեց մարզպետարանի աշխատակազմին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ Տեր Մակար վարդապետ Մկրտչյանը, մարզի համայնքների ղեկավարներ, իրավապահ մարմինների և զինվորականության  բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ:
Նախարար Գ. Սանոսյանը շնորհակալություն հայտնեց  Սյունիքի արդեն  նախկին մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանին, ով տարածաշրջանի համար բարդ ու դժվարին ժամանակաշրջանում համաձայնվեց ստանձնել մարզի ղեկավարի պաշտոնը և պատվով կատարեց իր առջև դրված խնդիրներըը: Նաև համոզմունք հայտնեց, որ Մելիքսեթ Պողոսյանը պետական ոլորտում կշարունակի աշխատանքը՝ իր փորձն ու հմտությունը ներդնելով Սյունիքն ամրացնելու հայրենանվեր գործում:
Նորանշանակ մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը, ով վերջին երկու տարում Սյունիքի հարցերով միջգերատեսչական  աշխատանքային խմբի ղեկավարն էր, նշեց, որ մարդկանց հետ ծանոթանալու խնդիր չունի, ինչ վերաբերում է հիմնախնդիրներին, դրանց մի մասի լուծման  մեկնարկն արդեն տրված է, մնում է տրամաբանական ավարտին հասցնել:
Վերջում Սյունիքի նախկին մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանը շնորհակալություն հայտնեց նրանց, ովքեր իր հետ մեկ տարուց ավելի ժամանակաշրջանում ճանապարհ են անցել, նաև ներկայացրեց իր պաշտոնավարման ընթացքում արված կարևոր գործերը և իր բարեմաղթանքները հղեց գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչներին՝ կանանց միամսյակի  առթիվ: