ԽՈՇՈՐ ԱՎՏՈՎԹԱՐ ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶՈՒՄ. ԲԱԽՎԵԼ ԵՆ MERCEDES SPRINTER-Ն ՈՒ HONDA FIT-Ը. ԲԺԻՇԿՆԵՐԸ ՊԱՅՔԱՐՈՒՄ ԵՆ 3 ՎԻՐԱՎՈՐՆԵՐԻ ԿՅԱՆՔԻ ՀԱՄԱՐ
17.03.2020 11:36
Այսօր՝ մարտի 17-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում։ Ժամը 06։30-ից 07։00-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան-Երասխ-Գորիս ավտոճանապարհի 209 կմ հատվածում՝ Սիսիանի վարչական տարածքում, բախվել են Honda Fit մակնշի 34 RС 979 համարանիշի և Mercedes Sprinter մակնիշի 34 ՏA 062 համարանիշի ավտոմեքենաները:
shamshyan.com-ը փոխանցում է, որ վթարի հետևանքով 2 հոգի, որոնցից մեկը ծայրահեղ ծանր վիճակում, տեղափոխվել են Գորիսի բժշկական կենտրոն, իսկ 1 հոգի էլ՝ Սիսիանի բժշկակակն կենտրոն։
Դեպքի վայրում հավաքվածներն ասում էին, որ վիրավորներին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները, և ավտոմեքենայից դուրս են բերել փրկարարները։ Օպերատիվ են գործել նաև Սիսիանի և Գորիսի հիվանդանոցների բժիշկները։
Ոստիկանությունը պարզում է վարորդների և վիրավորների ինքնությունը։