«Կլիմայի հարմարվողականության և մեղմման տեղայնացումը Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքում. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» թեմայով հանդիպում-քննարկում «ԼՈՖԹ-ՄԵՂՐԻ» երիտասարդական կենտրոնում
11.10.2025 13:06
Հոկտեմբերի 10-ին «ԼՈՖԹ-ՄԵՂՐԻ» երիտասարդական կենտրոնում կայացավ հանդիպում-քննարկում՝ «Կլիմայի հարմարվողականության և մեղմման տեղայնացումը Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքում. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» թեմայով։
Քննարկմանը մասնակցում էին Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը, Մեղրիի համայնքապետարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչները, ինչպես նաև համայնքի վարչական ղեկավարները։
Հանդիպման մեկնարկին ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՀՀ Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Բաքոյանը։
Համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը ողջունեց նախաձեռնությունը՝ ընդգծելով նման ձևաչափի քննարկումների կարևորությունը համայնքի կայուն զարգացման և բնապահպանական խնդիրների հաղթահարման գործում։
Քննարկման ընթացքում Մեղրի համայնքի վարչական ղեկավարները ներկայացրին բնակավայրերում կլիմայական փոփոխությունների հետևանքով առաջացած խնդիրները՝ բարձրաձայնելով նաև դրանց հնարավոր լուծման ուղիները։
Հանդիպման ավարտին հյուրերը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության համար, իսկ համայնքի ղեկավարը հայտնեց իր պատրաստակամությունը՝ շարունակելու նման համագործակցությունները՝ համայնքի զարգացման նպատակով։