Կնոջս հետ Բակո Սահակյանի հյուրն եմ․ Արամ Սարգսյանը Վազգեն Սարգսյանի ծնունդը նշելու է Արցախում
«Եղբորս՝ Վազգեն Սարգսյանի ծնունդը նշելու եմ Արցախում»,- այս մասին այսօր ArmDaily.am-ի հետ զրույցում ասաց Արամ Սարգսյանը։
Սարգսյանը նշեց, որ եղբոր 60-ամյակի միջոցառումները մեկնարկելու են մարտի 5-ի առավոտից․ «Ես կնոջս հետ Բակո Սահակյանի հյուրն եմ, իսկ միջոցառումները մեկնարկելու են առավոտից»։
«Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Լյովա Եղիազարյանը մեզ հետ զրույցում հայտնեց, որ վաղը ժամը 11։00-ին լինելու են Եռաբլուրում, իսկ այնուհետև Վազգեն Սարգսյանի տուն-թանգարանում լինելու է լուսանկարների ցուցահանդես։
Նշենք, որ Հայաստանի Ազգային հերոս, Արցախի հերոս Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 60-ամյակը հանդիսավորությամբ նշելու նպատակով կառավարության պահուստային ֆոնդից Պաշտպանության նախարարությանը հատկացվելու է մոտ 13 միլիոն դրամ:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 60-ամյակը նշելու համար ստեղծվել է հոբելյանական հանձնաժողով և հաստատել դրա անհատական կազմը։
Հանձնաժողովը ղեկավարելու է Նիկոլ Փաշինյանը։ Հանձնաժողովի կազմում են նաեւ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը (փոխնախագահ), Ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը, Երեւանի քաղաքապետ։ Հայկ Մարությանը, ՀՀ ոստիկանապետը Վալերի Օսիպյանը, Մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար Նազենի Ղարիբյանը։