«Կռանիկները փակեցինք». Նիկոլ Փաշինյանը հայտնեց, թե ինչու իրականում Վահե Հակոբյանը վայր դրեց պատգամավորական մանդատը
«Մենք Կապանում խոստացանք, որ՝ հերիք եղավ, բոլ եղավ, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ»-ում ՀՀ ժողովուրդը՝ ի դեմս Կառավարության, իր մասնաբաժինն է ունենալու, և երբ որ այդ մասնաբաժինը ստացվեց, հերթով կոռուպցիայի կռանիկները փակեցինք, մի հատ կուսակցություն կար ստեղ (-խմբ. նկատի ունի ԱԺ-ն) ցաքուցրիվ եղավ՝ 11 մասի բաժանվեցին 6 հոգին:
Այս մասին այսօր ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ նկատի առնելով «Վերածնող Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Վահե Հակոբյանի կուսակցությանը, որը խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ «Հայաստան» դաշինքի հետ համագործակցության արդյունքում հայտնվել էր խորհրդարանում: Նախորդ տարվա նոյեմբերի 28-ին կայացրած որոշմամբ՝ կուսակցությունը դադարեցրեց գործունեությունը ԱԺ-ում: Կուսակցության անդամ չորս պատգամավորներից երեքը՝ կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանը, փոխնախագահներ Հռիփսիմե Ստամբուլյանն ու Ելենա Կիրակոսյանը, օրենքով սահմանված կարգով, դիմում ներկայացրին իրենց մանդատներից հրաժարվելու վերաբերյալ:
Շարունակելով միտքը՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց. «Ինչո՞ւ, որովհետև նրանց դարդը ամենևին էլ Սյունիքն ու Հայաստանը չէր, այլ ԶՊՄԿ-ից եկող ծորակներն էին, որոնցից սնվում էին: Կտրվեց, փակեցինք, հիմա նրանք այլևս քաղաքական գործունեությամբ չեն զբաղվում: Փորձ են անում փախցրած մի քանի միլիոն դոլարները տանեն թաքցնեն, որ վայելեն: Չմտածե՛ք, դրանց հետևից էլ ենք գալու»: