Կրթական և մարզական հաստատություններում կմեկնարկեն կապիտալ և ներդրումային լայնածավալ ծրագրեր
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի առաջարկությամբ` կառավարության հուլիսի 4-ի նիստում հավանություն է տրվել մի շարք որոշումների, որոնց համաձայն՝ ավելի քան 400 ուսումնական և սպորտային հաստատություններում նախատեսվում է  իրականացնել կառուցման, վերանորոգման,  նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակման և կահավորման աշխատանքներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից, ուսումնական հաստատություններում կապիտալ ծրագրերի նախագծային աշխատանքների իրականացման համար հատկացվել է 536 մլն դրամ, դպրոցներում ռոբոտոտեխնիկայի զարգացման նպատակով 284 ինժեներական լաբորատորիաների ձեռքբերման համար` 834, 25 միլիոն դրամ։
«Լայնածավալ նախագծային աշխատանքների և նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի մշակման համար հատկացվել են.
• 5 ավագ դպրոցի նոր շենքերի` Մասիսի թիվ 5, Ալավերդու Սայաթ-Նովայի անվան թիվ 8, Երևանի թիվ 109, Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան թիվ 139 և Հրազդանի թիվ 10 ավագ դպրոցների կառուցում`  129,82 մլն դրամ,