Կյանքից անժամանակ հեռացել է Իգնատ Բեգլարյանը. ափսոս
2022թ. փետրվարի 5-ին, կարճատև հիվանդությունից հետո, մահկանացուն է կնքել Գորիսի, Կապանի ՆԳ բաժինների, Սյունիքի մարզի դատական համակարգի երկարամյա աշխատող, փորձառու իրավաբան Իգնատ Վազգենի Բեգլարյանը:
Ծնվել է 1955թ. ապրիլի 19-ին, Գորիսի շրջանի Վաղատուր (նախկինում՝  Բայանդուր) գյուղում՝ Վազգեն և Ամալյա Բեգլարյանների ընտանիքում:
1962թ. սեպտեմբերի 1-ից Իգնատը հաճախել է Վաղատուրի ութամյա դպրոցը, որն ավարտել է 1970-ին: 1972թ. ավարտել է Խնածախի միջնակարգ դպրոցը:
1973-75թթ. ծառայել է խորհրդային  բանակի զորամասերից մեկում: Ծառայության ավարտից հետո վերադարձել է  Հայաստան՝ աշխատանքի ընդունվել Երևանի շինարարական կազմակերպություններից մեկում՝ բանվոր (հարկավոր էր աշխատել և թեթևացնել ծնողների հոգսը):
1977թ. ընդունվել է Երևանի պետական համալսարանի   իրավագիտության ֆակուլտետը, որը հաջողությամբ ավարտել է 1982թ.: Նույն տարում աշխատանքի է անցել Գորիսի ՆԳ բաժնում՝ անչափահասների տեսչության տեսուչ: Այդտեղ պաշտոնավարել է մինչև 1986 թվականը:
1986-ին տեղափոխվել է Կապան և աշխատանքի անցել ՆԳ բաժնի անչափահասների տեսչությունում՝  տեսուչ: Պաշտոնավարել է մինչև 1990թ., որից հետո նշանակվել Գորիսի ՆԳ բաժնի պետի տեղակալ:
Արցախյան շարժման տարիներին Իգնատ Բեգլարյանն  ակտիվորեն մասնակցել է Գորիսի, Կապանի սահմանամերձ գյուղերի պաշտպանությանը, մասնակցել մարտական գործողությունների:
1991թ. ապրիլին գերեվարվել է Շուռնուխ գյուղի պաշտպանական դիրքերում՝ մարտական առաջադրանք կատարելիս: Գերությունից ազատվել է 1991թ. հունիսի 5-ին և շարունակել պաշտոնավարել Գորիսի ՆԳ բաժնում՝ պետի տեղակալ:
1998թ. Իգնատ Բեգլարյանը մասնակցել է դատավորների թափուր տեղի համար հայտարարված մրցույթին, անցել մրցույթով, ստացել դատավորի կարգավիճակ և աշխատանքի անցել Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանում՝ դատավոր (նստավայրը՝ Գորիս): Այդտեղ աշխատել է մինչև 2008 թվականը, իսկ 2008-2020 թվականներին դատավոր էր  Սիսիանի նստավայրում:
2020թ. անցել է կենսաթոշակի:
Ամուսնացած էր՝ ունի  մեկ ուստր և երկու դուստր:
Վաստակաշատ իրավաբանի, հմուտ դատավորի, լավագույն մարդու հիշատակը միշտ կմնա իր ընտանիքի անդամների, գործընկերների, իրեն ճանաչող բոլոր մարդկանց սրտերում:
Անտարակույս, Իգնատ Բեգլարյանը Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի ամենահեղինակավոր ու անաչառ դատավորն էր, ինչի համար և մեծ հեղինակություն էր վայելում Սյունիքի մարզում և հատկապես Գորիսի տարածաշրջանում:
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմն ափսոսանք է հայտնում Իգնատ Բեգլարյանի անժամանակ մահվան կապակցությամբ և ցավակցում նրա հարազատներին ու մերձավորներին: