Ցուցադրանքում ձեռագործ աշխատանքներ էին և անուշահամ ուտեստներ
Մայրության և գեղեցկության տոնը՝ Ապրիլի 7-ը  նշանավորվեց գեղեցիկ սեռին նվիրված տարբեր միջոցառումներով: Քաջարանի մշակույթի պալատի երկրորդ հարկի նախասրահում տեղի ունեցավ համայնքի՝ տարբեր նախասիրություններ ունեցող ձեռներեց, շնորհալի կանանց աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք: Ցուցադրանքում ձեռագործ աշխատանքներ էին (ուլունքագործություն, ասեղնագործություն, հելյունագործություն) և անուշահամ արտադրանք՝ տորթեր, թխվածքներ, շոկոլադ:
«Տնամեջը», օրինակ, հրուշակեղեն էր ցուցադրում, «Թելատուն»՝ տեքստիլ արտադրանք, ընդ որում կենցաղային տոպրակների վրա  կապանյան խոսվածքով գրություններ էին՝ էս էն պընդ  տոպրակնա կամ չտեսություն չանիս, աբուռին առևտուր կանիս:    Քաջարանից հարգելի բացակայողներ կային, բայց նրանց աշխատանքները ցուցադրվում էին՝ Ելենա Աբրահամյան, Անժելա Ղազարյան, Մարիամ Հակոբյան: Ներկայացված էին նախկին գրադարանավարուհի Լարիսա Անդրեասյանի ասեղնագործած կտավները:
Ցուցահանդեսի մասնակից Արաքսյա Իսրայելյանն ասում է, որ Քաջարանում նման միջոցառումների կարիքը շատ կա՝ փորձի փոխանակման և միմյանց ճանաչելու առումով:
22-ամյա Նոնա Իսրայելյանը զբաղվում է հրուշակագործությամբ, սիրով ներկայացնում էր իր պատրաստած տորթը, թխվածքները: Առայժմ ոչ մի տեղ չի աշխատում, ասում է, որ իր պատրաստածը վաճառվում է, ասել է թե եկամուտի աղբյուրն իր քաղցրահամ արտադրանքն է: Սկզբում պատրաստում էր մտերիմների, բարեկամների համար, հետո հրուշակեղեն պատրաստելու հոբբին վերածվեց բիզնեսի:
Սեդա Գեղամյանն աշխատում է «Գտնված երազ» մանկապարտեզում  որպես դաստիարակ, ասեղնագործությամբ զբաղվում է արդեն երեք տարի: Ցուցահանդեսում նրա աշխատանքների մի փոքր մասն էր միայն:
Լիանա Գրիգորյանը ներկայացավ իր ձեռագործ գլխազարդերով, Արմինե Կարապետյանը ուլունքագործ պայուսակներով, Աննա Թադևոսյանը ներկայացրեց ֆետրե խաղալիքներ ու դեկորի այլ պարագաներ, իսկ Մանե Հարությունյանը հանդես եկավ  ձեռագործ շոկոլադների լայն ընտրանիով:
Միջոցառումը չսահմանափակվեց միայն ցուցահանդես-վաճառքով: Դիմահարդար Լիլիթ Բարսեղյանը և վարսահարդար Անուշ Հարությունյանը վարպետաց դասեր անցկացրին:
Ցուցահանդեսին մասնակցում էր և ներկաներին բարեմաղթանքներ հղեց Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը:
Համայնքի ղեկավարը ցուցահանդեսի բոլոր տաղավարներից ձեռք բերեց  ներկայացված գործերից: