«Լիլի Նարինյան» պարային դպրոցի սաները պարում էին Արցախի Հանրապետության դրոշի ծփանքի ներքո
Օգոստոսի 11-ին Գորիս քաղաքի  սուրբ  Գրիգոր Տաթեւացու անվան հրապարակում հանդես եկավ «Լիլի Նարինյան» պարային դպրոցը ՝ յոթ պարային դասարանով:
Բացօթյա համերգի նպատակը, Լիլի Նարինյանի բնորոշմամբ, դժվարին մեր օրերում գորիսեցիների տրամադրությունը բարձրացնելն էր եւ առօրյա դժվարություններից որոշակիորեն շեղելը:
Չնայած շոգ եղանակին՝ հրապարակում հավաքվել էին հարյուրավոր  գորիսեցիներ՝ նաեւ տարածաշրջանի գյուղերից, ովքեր  հիացմունքով հետեւում էին պարային խմբերի ելույթներին :
Հրաշալի այդ  հանդիսությունը վարում էր Լարիսա Ծատրյանը՝ բեմական իր տաղանդով եւ մեր մայրենիի ամբողջ գեղեցկությամբ:
Պարային դպրոցի սաներին ողջունելու էր եկել Դավիթ  Հարությունյանը, ով անցյալ տարի Եվրոպական բեմում հաջողություններ արձանագրելուց հետո պատրաստվում է  առաջիկայում մեկնել  Լեհաստան՝ վերստին ներկայացնելու գորիսյան երգարվեստը:
Մոտ երկու ժամ տեւած համերգը, ի վերջո, վերածվեց պարային իսկական տոնակատարության, որին, դատելով  հանդիսատեսի բուռն արձագանքներից,  սպասում էր գորիսյան հանրությունը:
Նկատենք, որ շատ հետաքրքիր էր կազմված համերգային ծրագիրը: Կատարողական նոր մակարդակով  ներկայացվեցին  մեզ ծանոթ ազգային, ժողովրդական, սպորտային, ազատ ոճի  եւ արտասահմանյան բազմաթիվ պարեր՝ «Աշխարհումս իմն դուն իս», «Արցախի աղջիկներ», «Հորովել»…
Համերգի ավարտին ներկաներին խոսք ուղղեցին  պարային դպրոցի հիմնադիր  Լիլի Նարինյանը եւ պարուսույց Միլենա Բախշյանը՝ մասնավորապես անդրադառնալով պարային դպրոցի առաջիկա ծրագրերին: