Լուծվեց Կապան քաղաքի եւս մի խնդիր
Անցյալ տարվա նոյեմբերից «Ստեգոռ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության շինարարները (տնօրեն՝ Վասակ Ստեփանյան) սկսել էին Կապան-Քաջարան մայրուղու վրա գտնվող Ձորք թաղամասին կապող կամրջի վերակառուցման աշխատանքները: Ձմռան ամիսներին աշխատանքները դանդաղել էին, մարտից նորոգումն ու վերակառուցումը նորմալ հունի մեջ մտան: Անցած դարի 80-ականներին շահագործման հանձնված կամուրջը մեկ անգամ էր մասնակիորեն նորոգվել, վերջին տարիներին անմխիթար վիճակում էր. կամրջի ողջ մետաղական կառուցվածքը տատանվում էր, աստիճանաշարը, քայքայվել-ջարդվել էր, երեկոյան եւ գիշերային ժամերին կամրջով անցնելը լուրջ վտանգ էր պարունակում:
«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության հովանավորությամբ այժմ կամուրջն իր նախաստեղծ տեսքն ունի, ամբողջապես տեղադրվել են բազալտե աստիճանավանդակներ, անցկացվել է փողոցային լուսավորություն, նորոգվել են դեպի Ձորք թաղամաս տանող երկկողմանի աստիճանները:
Հունիսի 22-ին կամրջի մոտ էին հավաքվել Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Վարդան Դավթյանը, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության վարչական տնօրեն Վահե Հակոբյանը, Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը, կամրջի շինարարությունն իրականացրած անձինք, թաղամասի բնակիչներ: Վահե Հակոբյանն իր խոսքում նշեց, որ թեպետ համաշխարհային շուկայում ընկնում են մետաղների գները, ինչը բացասաբար է անդրադառնում կոմբինատի ֆինանսատնտեսական գործունեության վրա, ձեռնարկությունը շարունակում է իր որդեգրած սոցիալական քաղաքականությունը ոչ միայն մարզում, այլեւ հանրապետությունում, եւ հավելեց. «հետագայում էլ ամեն ինչ կանենք, ինչ մեզնից է կախված»: Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը, N13 միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Զավեն Ստեփանյանը (դպրոցի հարեւանությամբ է գտնվում կամուրջը), թաղամասի բնակիչները գոհունակություն հայտնեցին արվածի համար եւ մասնավորապես այն միտքը հայտնեցին, որ որքան անհրաժեշտ էր կամուրջը վերանորոգել-վերակառուցելը, այնքան կարեւոր է եղածը պահպանելը: