Կապանը կորցրեց մարդկային նախանձելի որակներով օժտված  լավագույն զավակներից մեկին: Երկարատև հիվանդությունից հետո կյանքից հեռացավ իր զգայուն ներաշխարհով բազմաթիվ կապանցիների հարգանքին ու համակրանքին արժանացած Կարեն Աշոտի Նուրիջանյանը: Նրա  մահվան ողբերգական լուրը կսկիծով պարուրեց բազում կապանցիների սրտերը:
Ծնվել է 1937 թվականի սեպտեմբերի 1-ին Կապանի շրջանի Վաչագան գյուղում։
1955 թ ավարտել է Կապանի թիվ 3 ռուսական միջնակարգ դպրոցը և ընդունվել Երևանի Կարլ Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի մեխանիկական ֆակուլտետի երեկոյան բաժին։ Միաժամանակ՝ նույն թվին, ընդունվել է աշխատանքի Երևանի Օստրովսկու անվան մեխանիկական գործարան՝ փականագործ։
1957-1962 թթ աշխատել է Երևանի լուսատեխնիկական գործարանում՝ փականագործ, այնուհետև՝ ինժեներ-կոնստրուկտոր։ Տեղափոխվել է Կապան։
1962-1965 թթ նշանակվել է Կապանի պղնձահանքային կոմբինատի էլեկտրամեխանիկական արտադրամասի ավագ մեխանիկ-տեխնոլոգ։
1965-1973 թթ տեղափոխման կարգով նշանակվել է «Հայէլեկտրալույս» արտադրական միավորման Կապանի նորաստեղծ մասնաճյուղի գլխավոր ինժեներ։
1973-1993 թթ տեղափոխման կարգով նշանակվել է Կապանի նորակառույց «Էլեկտրոն» գործարանի տնօրեն, որտեղ աշխատել է շուրջ 800 մարդ, որից 120-ը՝ ճարտարագետ։ Գործարանը հատուկ նշանակության ռադիոէլեկտրոնային արտադրանք էր թողարկում, որը արտահանվում էր նաև հանրապետությունից դուրս։
Ձեռնարկության միջոցներով կառուցվել են նաև բնակելի շենքեր, «Էլեկտրոն» ճամբարը, կամուրջ և այլն։
1993-1997 թթ աշխատել է Կապանի քաղաքային խորհրդի գործկոմի աշխատակազմում՝ նախագահի խորհրդական։
1997-2000 թթ աշխատել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ում։
2000-2014 թթ եղել է «Բանիս» ՍՊԸ գործադիր տնօրեն։
Կարեն Նուրիջանյանը նվիրական, անթերի, բարեխիղճ աշխատանքի համար պարգևատրվել է «Աշխատանքային արիության համար» մեդալով, «Պատվո նշան» շքանշանով, ստացել պատվոգրեր և արժանացել այլ խրախուսանքների։ Նա լավի ու բարու թարգմանն էր, ջատագովն ու սերմնացանը, ով սկսնակ մասնագետին ոգևորելու յուրահատկությամբ ու համառությամբ օժտված ղեկավարներից էր, ով բոլոր ցավոտ դեպքերի նժարողն ու մեկնաբանն էր և բարի քննադատը, արդար էր ու արդարության պաշտպան։
Երեք անգամ անընդմեջ ընտրվել է քաղխորհրդի պատգամավոր։
Եղել է ՀԿԿ Կապանի շրջանային կոմիտեի պլենումի անդամ։
Կարեն Նուրիջանյանը կյանքը պարագծել է այնպիսի վարքով ու լցրել այնպիսի գործերով, որ նրա զավակներն ընդմիշտ հպարտանալու են իրենց ծնողով և մարդկանց աչքերին նայելու են ուղիղ:
Մարդկային հարաբերություններում, մեր փոքր հայրենիքին ծառայելու գործում բազում արտադրական հաղթակամարներ կանգնեցրեց, որոնք ոչ միայն չեն փլվելու, այլև մնալու են երախտապարտ կապանցիների հուշերում:
Եվ ուրեմն արժանապատիվ սյունեցու անունը կմնա սերունդների հիշողության մեջ: