Մարտի 8-ին ընդառաջ տոնական մթնոլորտ էր տիրում Մեղրի համայնքում
Գարնանային տոնական տրամադրությամբ և Կանանց միջազգային օրվան ընդառաջ՝ մարտի 7-ին Մեղրի համայնքի ղեկավար Խ.Անդրեասյանը հյուրընկալեց համայնքի տարբեր ուսումնական հաստատությունների ու համայնքի ենթակայության կառույցների տնօրեններին և ներկայացուցիչներին՝ նշելով Կանանց միջազգային օրը ջերմ ու գեղեցիկ միջավայրում։
Համայնքի ղեկավարը շնորհավորեց և բարձր գնահատեց մանկավարժ կանանց դերը համայնքի կրթական ու սոցիալական կյանքում, շնորհակալություն հայտնեց իրենց պատասխանատու և նվիրական աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ կրթության և դաստիարակության ոլորտում նրանց կատարած գործն անգնահատելի է, իսկ իրենց ջերմությամբ ու հոգատարությամբ ձևավորում են հասարակության առողջ ու բարոյական հիմքերը։
Որպես ուշադրության ու երախտագիտության խորհրդանիշ՝ Խ.Անդրեասյանը նվերներ և ծաղկեփնջեր հանձնեց, իսկ միջոցառման ջերմ մթնոլորտն ամբողջացավ հաճելի զրույցներով, հյուրասիրությամբ և տոնական տրամադրությամբ։
Իրենց հերթին՝ հարգարժան մանկավարժները շնորհակալություն հայտնեցին համայնքի ղեկավարին ուշադրության, բարձր գնահատանքի և համայնքում կնոջ դերը կարևորելու համար։
Այս գեղեցիկ նախաձեռնությունն ընդգծեց կանանց անփոխարինելի դերը համայնքում և վերստին ապացուցեց, որ նրանց աշխատանքն ու նվիրումը արժանի են ամենաբարձր գնահատանքի։
Մեղրի համայնքի ղեկավարի կողմից շնորհավորանքի արժանացան զոհված զինծառայողների կանայք և մայրերը, ինչպես նաև ավագանու կին անդամները և աշխատակազմի ներկայացուցիչները։