Մեղրեցին այսօր չի օգտվում բնական գազից, հեղուկ գազի հարցում դժվարություններ կան
Թեպետ Իրան- Հայաստան գազատարն անցնում է Մեղրիով, բայց մեղրեցին ցայսօր չի օգտվում բնական գազից, մանավանդ հնարավորություն չունի ձմռան ամիսներին իր բնակարանը տաքացնել կապույտ վառելիքով: Միակ սփոփանքը մնում է հեղուկ գազից օգտվելը, բայց այդ հնարավորությունն էլ հեշտությամբ չի տրվում մեղրեցուն: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Մեղրի այցի շրջանակներում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ, համայնքի տարեց բնակիչներից մեկը բարձրաձայնեց այդ խնդիրը՝ մասնավորապես նշելով, թե չի՞ լինի մի գազալցակայան էլ Մեղրիում տեղադրել: Նաեւ իր բողոքը հայտնեց հեղուկ գազի գնից:
Խնդրո առարկայի առնչությամբ հանրապետության վարչապետը պատասխանեց. «Գիտեմ, որ Մեղրիում գազ չկա, բայց եթե սկսենք զբաղվել այդ խնդրի լուծմամբ, պիտի խորանանք դրա պատճառների մեջ: Կուսումնասիրենք եւ կտեսնենք պրոբլեմն ինչում է, որ «հա»-ն էլ հիմնավորված լինի, «չէ»-ն էլ, որ հասկանանք, թե ինչն է պատճառը, որ այդ վիճակն է ստեղծվել: Գնի հարցով էլ կզբաղվենք, թե ինչու է այդպես, վաճառող կազմակերպություններով էլ կզբաղվենք, տեսնենք՝ ինչքան հարկ են վճարել, ինչքան աշխատող ունեն, նրանց գրանցե՞լ են, թե՞ ոչ: