Մեղրի համայնքի Ալվանք բնակավայրում պաշտոնապես իր դռները բացեց մանկապարտեզը՝ բարելավված պայմաններով
Մարտի 2-ին Մեղրի համայնքի Ալվանք բնակավայրում պաշտոնապես իր դռներն է բացել մանկապարտեզը, որտեղ այսուհետ երեխաների առօրյան և կրթությունը կազմակերպվելու է լուսավոր և ընդարձակ խմբասենյակներում։
Համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանն ելույթի իր խոսքում շնորհավորել է ներկաներին նշանակալի օրվա կապակցությամբ, շնորհակալություն հայտնել ՀՀ Կառավարությանը՝ ֆինանսավորման, ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Ռ.Ղուկասյանին, մարզպետի աշխատակազմին՝ գույքի ձեռքբերման և կահավորման համար, մյուս բոլոր աջակիցներին, շինարարներին՝ կարևոր նախաձեռնության իրագործման համար։
Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմի Կրթության, մշակույթի և սպորտի վարչության գլխավոր մասնագետ Տաթև Ալեքսանյանի և Ալվանքի մասնաճյուղի տնօրեն Աննա Կարապետյանի խոսքից հետո Խ.Անդրեասյանը կտրեց խորհրդանշական կարմիր ժապավենը՝ ազդարարելով պաշտոնական բացումը։
Համայնքի ղեկավարը շրջեց խմբասենյակներում, ծանոթացավ կատարված աշխատանքներին ու փոքրիկների կրթության և դաստիարակության համար ստեղծված պայմաններին:
Այնուհետև Խ.Անդրեասյանը շնորհակալագրերով պարգևատրեց Ալվանքի վարչական ղեկավար Ա.Դանիելյանին, վարչական ղեկավարի գործավարուհի Ե.Աթաբեկյանին, մանկապարտեզի շինարար Դ.Առուշանյանին, Ալվանքի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Վ.Սևումյանին, ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչ Ս.Օհանյանին և խորքային հորի աշխատանքների ներդման համար Հ.Մկրտչյանին։
Ծրագիրը կյանքի է կոչվել համայնք-պետություն համաներդրմամբ /շուրջ 22,3 մլն ՀՀ դրամ/, իսկ ամբողջությամբ վերազինվել ու կահավորվել ՀՀ Սյունիքի մարզպետի աշխատակազմի ֆինանսավորմամբ։