Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի շնորհավորական ուղերձը Բանակի օրվա առթիվ
​Հարգելի՛ հայրենակիցներ, մեր անպարտելի՛ զոհված ազատամարտիկների մայրեր, կանա՛յք, պատվարժա՛ն վետերաններ, պարոնա՛յք գեներալներ, սպանե՛ր, զինվորնե՛ր և ազատամարտիկնե՛ր, ջերմորեն շնորհավորում եմ բոլորիս համահայկական այս տոնի՝ Բանակի օրվա առթիվ։
​Ծանր փորձություններ տեսած ազգի համար սեփական բանակի գոյությունն ունի առանձնահատուկ ընկալում, քանզի մենք գիտենք, թե ինչ է նշանակում պետականության և կանոնավոր բանակի բացակայությունը և գիտենք, թե որքան թանկ ենք վճարել դրա համար: Դժվարին է եղել մեր ազգային բանակի ծնունդը: Նա ծնունդ է առել Հայրենիքի պաշտպանության մարտերում, զրկանքների ու զոհողությունների մեջ՝ մարմնավորելով մեր ժողովրդի հայրենասեր ոգին, մեր ազգային իրավունքները պաշտպանելու կամքը, ապագայի հանդեպ հավատը:
​Հիմնադրման 30 տարիների ընթացքում բանակը կայացել է՝ դառնալով մեր ժողովրդի հարատևության, ստեղծարար աշխատանքի ու ապահովության հուսալի երաշխիքը։
​Սիրելի՛ հայրենակիցներ,
​Բանակը Հայաստանի անկախ Հանրապետության մեծագույն ձեռքբերումն է, պետության հիմնաքարը, պետականության հիմքը, հայ ժողովրդի անվտանգության երաշխավորն ու պաշտպան վահանը: Կառույց, որը նոր ուժ է ծնում թիկունքում, և ամրապնդում, կարծրացնում է մեր ազատ ու անկախ ապրելու հաստատակամությունը: Բանակը, լինելով մեր ամենաթանկ ձեռքբերումը, ունի բոլորիս մշտական հոգատարության կարիքը: Եվ ժամանակի հրամայականն է, մշտապես լինել նրա կողքին, ուստի յուրաքանչյուրս պետք է լծվենք երկիրն ու բանակը առավել հզորացնելու սրբազան առաքելությանը` հանուն բոլոր նահատակ հերոսների հիշատակի, հանուն նրանց երազանքների իրականացման:
​Հայոց Բանակի 30-րդ տարեդարձի օրը գլուխ ենք խոնարհում սևազգեստ մայրերի առջև, հավերժ հիշատակ խաղաղության համար նահատակվածներին, փառք հայոց սահմաններն անառիկ պահող հայորդիներին:
​Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիս այս պանծալի տոնի առթիվ: Մենք վստահորեն նայում ենք առաջ, քանզի ունենք հուսալի պաշտպան՝ ի դեմս հայկական բանակի: Մաղթում եմ բոլորիս խաղաղություն և բարօրություն:
​ՇՆՈՐՀԱՎՈՐ ՏԱՐԵԴԱՐՁԴ, ՀԱՅՈՑ ԲԱՆԱԿ: