Մեղրի համայնքի ղեկավար Բագրատ Զաքարյանի ուղերձը Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան առթիվ
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Մեղրի համայնքի հարգելի բնակիչներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան առթիվ։
Ավարտին է մոտենում 2021 թվականը, և շուտով մենք կշրջենք մեր տարեգրության ևս մեկ էջ։ Հերթական անգամ գտնվելով հին ու նոր տարիների ճամփաբաժնում, թերթում ենք պատմություն դարձող անցյալի էջը և բացում՝ նոր սպասումներինը և ակնկալիքներինը։ Ես հոգով ու սրտով մեր նահատակների՝ պատերազմի ընթացքում զոհված մեր քաջորդիների ընտանիքների հետ եմ։ Մեր պարտքն է ապրել ու արարել այնպես, որ արժանի լինենք մեր եղբայրների կյանքի գնով ձեռք բերված խաղաղությանը։ Մեր խոնարհումը որդեկորույս մայրերին և սևազգեստ այրիներին։
Ցանկանում եմ առանձնահատուկ շնորհավորել խաղաղության մեր պաշտպաններին՝ Հայոց բանակում ծառայող, պաշտպանական դիրքերում և զորամասերում քաջաբար մարտնչող, ինչպես նաև մարտական հենակետերում Ամանորը դիմավորող մեր զինվորներին ու հրամանատարներին։
Հարգելի՛ մեղրեցիներ, ինձ համար շատ կարևոր է, որ բոլորիս նպատակը լինի մեկը՝ ունենալ բարեկեցիկ, հյուրընկալ ու առողջ համայնք, զարգացած հասարակություն, բարձր կենսամակարդակով համաքաղաքացիներ։ Մենք ձեզ հետ միասին, ձեր աջակցությամբ ու վստահությամբ, առողջ քննադատությամբ ու կառուցողական ծրագրերով շարժվելու ենք համայնքի զարգացման ուղիով։
Հավաստիացնում եմ, որ ես և ինձ հետ համագործակցող շատ հայրենասեր անհատներ, ջանք ու եռանդ չենք խնայելու արդարացնելու համար ձեր բոլորի հույսը, հավատը և սպասելիքները։ Եկեք միասնական ջանքերով նպաստենք մեր համայնքի հզորացմանն ու դիմակայությանը։ Բոլորիս համատեղ աշխատանքից է կախված, թե ինչպիսին կլինի մեր վաղվա օրն ու գալիք ապագան։ Առաջընթացի ճանապարհին մեզ դեռ բազմաթիվ մարտահրավերներ են սպասվում, և միայն համայնքի յուրաքանչյուր բնակչի հանդուրժողականության, անհատական ներգրավվածության և հավաքական ուժերի շնորհիվ կհասնենք ցանկալի արդյունքի։
Մենք նոր տարի ենք մտնում լուրջ և իրատեսական ծրագրերով, որոնց իրականացման արդյունքում մոտ ապագայում զգալու եք լայնածավալ փոփոխություններ և դրական արդյունքներ, քանզի վստահ ենք, որ մեր քաղաքական ուղեգիծը ճիշտ է և բխում է համայնքի բնակիչների շահերից։
Թող 2022 թվականը անխախտ խաղաղություն բերի Հայոց աշխարհին, ամրություն մեր սահմաններին, բարի տունդարձ հայ զինվորին, երջանկություն, արևշատ օրեր, բեղուն աշխատանք ու արդար վաստակ մեր մեծ ընտանիքին։