Հարգելի՛ գրադարանավարներ,
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքներն ու ջերմ բարեմաղթանքները Ձեր մասնագիտական տոնի՝ Գրադարանավարի օրվա կապակցությամբ։ Տոնը կարևոր առիթ է արժևորելու ձեր նվիրական ու պատասխանատու աշխատանքը։
Հայ ժողովուրդը դարերի ընթացքում իր գոյությունը պահպանել է գրի ու գրքի շնորհիվ։ Մեր ազգային ինքնության ամուր հիմքը եղել է կրթությունն ու գիտելիքը, իսկ գիրքն այն սուրբ զենքն է, որով հաղթահարել ենք փորձությունները, դիմակայել մարտահրավերներին և պահպանել մեր արժեհամակարգը։
Այս կարևոր գործում ձեր դերն անփոխարինելի է․ դուք ոչ միայն պահպանում ու փոխանցում եք մեր մշակութային և հոգևոր ժառանգությունը, այլև մնում եք նոր սերունդների լուսավոր ուղեկիցը։ Ձեր շնորհիվ այսօր էլ գրադարանները շարունակում են լինել համայնքի մտավորական կյանքի կենտրոններ՝ մի վայր, որտեղ յուրաքանչյուր ոք կարող է բացահայտել գիտելիքի հարստությունը և գտնել ոգեշնչման նոր աղբյուր։
Ձեր տքնաջան աշխատանքի շնորհիվ գրադարանները մնում են բաց հարթակ բոլորի համար՝ նպաստելով կրթության զարգացմանը, ազգային ինքնության պահպանմանը և նոր սերունդների գիտելիքի ծարավը հագեցնելու աղբյուր։
Սիրելի՛ գրադարանավարներ, մաղթում եմ ձեզ առողջություն, անձնական ու գործնական հաջողություններ, անսպառ եռանդ և արժանի գնահատանք պատասխանատու աշխատանքի համար։
Շնորհակալություն եմ հայտնում նվիրումի, բարեհամբույր վերաբերմունքի և մեր երեխաների ու երիտասարդների մեջ ընթերցանության սերը սերմանելու համար։