Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանի շնորհավորական ուղերձը Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ
Հունիսի 1-ը՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրը, համաշխարհային տոնացույցում կարևոր տեղ է զբաղեցնում։ Տարիներ շարունակ նշվում է նաև մեր երկրում՝ որպես երեխաների իրավունքների պաշտպանության, նրանց բարեկեցության ու առողջ զարգացման օր։
Հայաստանում երեխաները գտնվում են պետության և համայնքների ուշադրության կենտրոնում։ Մեր համայնքում ևս մշտապես իրականացվում են ծրագրեր՝ ուղղված երեխաների կրթության, առողջության, զարգացման ու հանգստի ապահովմանը։ Այդ աշխատանքները կազմակերպվում են համայնքապետարանի, համապատասխան պետական կառույցների և հասարակական կազմակերպությունների համագործակցությամբ։
Սիրելի՛ երեխաներ,
Ձեր պաշտպանության, կրթության և լիարժեք մանկության ապահովումն այսօր, ինչպես միշտ, առաջնահերթություն է։ Այս օրը ևս մեկ հնարավորություն է վերահաստատելու մեր պատրաստակամությունը՝ ապահովելու ձեզ համար անվտանգ և արժանապատիվ պայմաններ՝ ապրելու, սովորելու և զարգանալու։
Հարգելի՛ ծնողներ, դաստիարակներ և մանկավարժներ,
Ձեր դերը երեխաների խնամքի, դաստիարակության և արժեքների փոխանցման գործում մեծ է և շարունակական։ Համայնքապետարանը կարևորում է ձեր ներգրավվածությունն ու աջակցությունը՝ երեխաների բարեկեցությանն ուղղված գործընթացներում։
Շնորհավորում եմ հունիսի 1-ի՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ և մաղթում բոլոր երեխաներին խաղաղ, առողջ, զարգացող ու ուրախ մանկություն։