Գրադարանային համակարգի հարգարժան աշխատակիցներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիդ մասնագիտական տոնի՝ Գրադարանավարի օրվա առթիվ:
Գիտության և տեխնիկայի զարգացման ժամանակակից պայմաններում, երբ համակարգիչը, բարձր տեխնոլոգիաները մտել են մեր կյանքի ու կենցաղի գրեթե բոլոր ոլորտներ, ձեր բարեխիղճ աշխատանքի շնորհիվ է գիրքը, ընթերցանությունը շարունակում մնալ մատաղ սերնդի կրթության, դաստիարակության ու համակողմանի զարգացման կարևոր բաղադրիչներից մեկը:
Դուք միշտ առանձնահատուկ խնամքով և հոգատարությամբ եք վերաբերվում համաշխարհային գրականության մտքի գոհարներին՝ գրքերին, դրանք պահելով աչքի լույսի պես:
Գրադարանային գործը արդիականացման գործընթացում է, իսկ գրադարանավարի աշխատանքը ընդլայնում է իր բովանդակությունը, սակայն երբեք չի կորցնում իր նշանակությունն ու արժեքը:
Համոզված եմ, որ ձեր անգնահատելի աշխատանքը կշարունակի նպաստել մարդկանց և մշակույթի ու արվեստի շփմանն ու մերձեցմանը, քաղաքացու և հատկապես գալիք սերնդի դաստիարակությանն ու նրանց մեջ համամարդկային արժեքների սերմանմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով մասնագիտությանն անշահախնդիր նվիրվածության, քրտնաջան ու համբերատար աշխատանքի, գիրք սիրելու և այն քարոզելու, ընթերցողին մշտապես օգտակար լինելու ձգտումի համար՝ մաղթում եմ ձեզ առողջություն, բարեկեցություն և լավատեսություն, ինչպես նաև հաջողություններ՝ ձեր պատասխանատու և պատվաբեր գործում:
Ձեզ բեղուն ու անխոնջ աշխատանք, սիրելի՛ գրադարանավարներ։