Մեղրի համայնքում կայացավ սպորտային-պարահանդեսային պարերի անդրանիկ մրցույթ-փառատոնը
ոյեմբերի 15-ին՝ Ագարակի մշակույթի տանը, անցկացվեց Մեղրի համայնքի սպորտային-պարահանդեսային պարերի անդրանիկ մրցույթ-փառատոնը։
Այն նախաձեռնվել էր «Պարի և սպորտային պարերի համահայկական խորհրդի» նախագահի, «Կաստանետ պարային ստուդիայի» տնօրենի, միջազգային կարգի մրցավար Մարիաննա Մամյանի կողմից՝ Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանի աջակցությամբ, Ագարակի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի հովանավորությամբ։
Մարիաննա Մամյանը շնորհակալություն հայտնեց Խ.Անդրեասյանին՝ նախաձեռնությանը ցուցաբերած մշտական աջակցության և կազմակերպչական հարցերում ակտիվ ներգրավվածության համար, այնուհետև համայնքի ղեկավարին և ԱՊՄԿ-ի տնօրենին հանձնեց շնորհակալագրեր։ Համայնքի ղեկավարն իր հերթին շնորհակալագիր հանձնեց Մ.Մամյանին՝ համատեղ մշակութային ծրագրի իրականացման համար։
Տարատարիք խմբերի մասնակցությամբ մրցաշարերի ավարտին մասնակիցները Խ.Անդրեասյանի և Մ.Մամյանի կողմից պարգևատրվեցին գավաթներով, պատվոգրերով, մեդալներով և նվերներով։