Ավագանու նիստի օրակարգում հետևյալ հարցերն են․
2.Հանձնաժողովների նախագահների և նրանց տեղակալների առաջադրում
3.Ավագանու հերթական նիստի  գումարման օրվա սահմանում։
Երևանի ավագանու՝ սեպտեմբերի 17-ին կայացած ընտրությունների արդյունքներով անցողիկ շեմը հաղթահարել է 5 քաղաքական ուժ՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, «Մայր Հայաստան» դաշինքը, «Հանրապետություն» կուսակցությունը և «Հանրային ձայն» կուսակցությունը։
Քանի որ անցողիկ շեմը հաղթահարած կուսակցություններից որևէ մեկին չի հաջողվել 50 տոկոսից ավելի ձայն հավաքել, Երևանի քաղաքապետը կընտրվի ավագանու առաջին նիստում՝ քվեարկությամբ։ Ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին այս ընթացքում չհաջողվեց համաձայնության հասնել քաղաքապետի ընտրության հարցում։ Ընդդիմադիր ուժերից «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը և «Մայր Հայաստան» դաշինքը հայտարարել են, որ բոյկոտելու են առաջին նիստը՝ ակնկալելով, որ նիստը կբոյկոտի նաև «Հանրային ձայն» կուսակցությունը, ինչի արդյունքում քվորում չի ապահովվի, քաղաքապետ չի ընտրվի, և կնշանակվեն նոր ընտրություններ։ «Հանրային ձայն» կուսակցությունը, սակայն, հայտարարել է, որ մասնակցելու է ավագանու առաջին նիստին, քանի որ այս իրավիճակում իրենց համար անընդունելի է Երևանի ավագանու նոր ընտրությունների անցկացումը։ Եթե «Հանրային ձայն» կուսակցությունը մասնակցում է  նիստին և քվորում ապահովում, այդ դեպքում Երևանի քաղաքապետ ընտրվում է քվեարկության մասնակիցների առավել շատ ձայներ հավաքած թեկնածուն։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն ընտրությունների արդյունքներով ստացել է 24 մանդատ, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը՝ 14 մանդատ,  «Մայր Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքը՝ 12 մանդատ, «Հանրապետություն» կուսակցությունը՝ 8 մանդատ, «Հանրային ձայն» կուսակցությունը՝ 7 մանդատ։