Մեկնարկել են Դավիթ Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցի նորոգման աշխատանքները
Օրերս Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը համայնքապետարանի քաղաքաշինության և կոմունալ տնտեսության բաժնի աշխատակիցների ուղեկցությամբ աշխատանքային շրջայց է կատարել Դավիթ Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոց, որտեղ մեկնարկել են շենքի մասնակի նորոգման և ջեռուցման համակարգի վերականգնման աշխատանքները:
Համայնքի ղեկավարը այցի շրջանակում դիտարկել է կատարված աշխատանքները, զրուցել շինաշխատանքները համակարգող անձնակազմի հետ և տեղում քննարկել հետագա անելիքները։ Համայնքում իրականացվող աշխատանքների որակը որպես գլխավոր նախապայման սահմանելով՝ Գևորգ Փարսյանը համայնքապետարանի պատասխանատուներին հանձնարարել է լինել հետևողական և ամենօրյա այցերի միջոցով վերահսկել աշխատանքների ողջ ընթացքը։
Համայնք–պետություն համագործակցության շնորհիվ մարզադպրոցը կապահովվի լոկալ ջեռուցման համակարգով, դահլիճները՝ գազի տուրբո վառարաններով, իսկ մարզադահլիճի գոյություն ունեցող սպորտային վինիլե հատակի վրայից կկառուցվի ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխան փայտե մանրահատակ։
Ծրագրի իրականացման արդյունքում կբարելավվի մատուցվող արտադպրոցական ծառայությունների որակը և 21 աշխատակիցների կողմից 233 սաների համար մատուցվող կրթադաստիարակչական գործընթացները կկազմակերպվեն առավել բարեկարգ և հարմարավետ պայմաններում։
Շինարարական աշխատանքների պայմանագրային արժեքը կազմում է 35 657 013 ՀՀ դրամ, որից ՀՀ պետական բյուջեից տրամադրվող սուբվենցիայի չափաբաժինը 60% է` 21 394 207 ՀՀ դրամ, իսկ համայնքի մասնակցությունը՝ 40%` 14 262 805 ՀՀ դրամ:
Շինարարական կազմակերպությունը՝ «ԿԱՈԼԻՆ» ՍՊԸ: