Մենք վիրավորել ենք հյուրերի երկրպագուներին, նման պահվածքը վնասում է ֆուտբոլին. Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ
Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Լևան Կոբիաշվիլին հայտարարել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի հետ խաղից հետո տեղի ունեցած միջադեպը կարող է ՈՒԵՖԱ-ի կողմից պատժամիջոցների պատճառ դառնալ։
Կոբիաշվիլին անընդունելի է համարել հյուրերի երկրպագուների նկատմամբ նման պահվածքը։ Խաղի եզրափակիչ սուլիչից անմիջապես հետո մի խումբ դեռահասներ մտել են խաղադաշտ և վազել դեպի վրացի ֆուտբոլիստները: Ֆուտբոլիստների՝ հանդերձարան գնալուց հետո այդ դեռահասները գնացել են հայ երկրպագուների սեկտորի կողմ ու սկսել պլաստիկե և մետաղական տարաներ նետել հայերի ուղղությամբ:
«Այս անպատշաճ պահվածքի պատճառով մենք և՛ վիրավորեցինք հյուրերի երկրպագուներին, և՛ հնարավորություն չտվեցինք մեր հավաքականին հաղթանակը տոնել իր երկրպագուների հետ: Նման պահվածքը վնասում է և՛ ֆուտբոլին, և՛ երկրի միջազգային հեղինակությանն ընդհանրապես: Նշված միջադեպը կարող է ՈՒԵՖԱ-- կողմից պատժամիջոցների պատճառ դառնալ, համապատասխանաբար վնաս հասցնել նաև մեր հավաքականին և նրա երկրպագուներին»,- սոցցանցում գրում է Կոբիաշվիլին։
Վրացական երկրպագուների շարժումն էլ չի բացառել, որ այս պահվածքի պատճառով Թուրքիայի հետ Վրաստանի ամենակարևոր հանդիպումը կարող է կայանալ առանց հանդիսականի։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Ազգերի լիգայի անցումային փլեյ-օֆի պատասխան խաղում Վրաստանի հավաքականը 6:1 հաշվով ջախջախել էր Հայաստանի հավաքականին:
Միջադեպից հետո հայտնի էր դարձել նաև, որ անկարգության հետևանքով Վրաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան կտուգանվի: