Մեր պատասխանը լինելու է կոշտ ինչպես երբեք. Տոնոյանը՝ հակառակորդի ծավալած գործողությունների մասին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ուղերձ է հղել, որում նշել է, որ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը վճռական հակահարվածներով կասեցնում է թշնամու առաջխաղացման բոլոր փորձերը՝ թշնամուն պատճառելով ծանր կորուստներ:
Տոնոյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը, հանդիսանալով Արցախի անվտանգության երաշխավորը, պատրաստ են ցուցաբերել ցանկացած աջակցություն՝ ապահովելու Արցախի բնակչության անվտանգությունը:
«Այսօր վաղ առավոտյան, կոպտագույնս խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի գործող նորմերն ու հակամարտության լուծման խաղաղ բանակցային գործընթացի տրամաբանությունը, ադրբեջանական զինված ուժերը հրթիռահրետանային և ավիացիոն միջոցների կիրառմամբ հարձակման են անցել արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծի ողջ երկայնքով՝ թիրախավորելով պաշտպանության բանակի մարտական դիրքերն ու Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Այդպիսով, մարտական գործողությունների հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը: Արդեն իսկ ակներև է, որ դասեր չքաղելով նախկինում ունեցած անփառունակ պարտություններից՝ Ադրբեջանի իշխանությունները կրկին գերագնահատել են ունեցած կարողությունները, ինչի համար, վստահ եմ, խստագույնս կպատժվեն»,- իր ուղերձում նշել է ՀՀ պաշտպանության նախարարը:
Նրա խոսքով՝ այս արկածախնդրությունը ծանր հետևանքներ է ունենալու թշնամու համար, իսկ պատասխանը լինելու է կոշտ ինչպես երբեք: Տոնոյանն ընդգծել է, որ հայկական բանակը տիրապետում է անհրաժեշտ բոլոր միջոցներին՝ հերթական անգամ ջախջախելու հայրենիքի նկատմամբ ոտնձգություն իրականացնող թշնամուն:
«Հարգելի հայրենակիցներ, զինակից ընկերներ, միասնության շնորհիվ են կերտվել մեր պատմության բոլոր հաղթանակները: Վստահ եմ, որ այս վճռական պահին մենք միասնաբար, պատվով ենք կատարելու մեր մարտական խնդիրը՝ դաս տալով միայն ուժի լեզուն հասկացող թշնամուն»,- նշել է Տոնոյանը: