Մեծ եղեռնի 110-րդ տարելիցի օրը Կապանում
Ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը՝ Կապանում ԻԻՀ գլխավոր հյուպատոս Մորթեզա Աբեդին Վարամինի, ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Սերգեյ Չարշչիխինի, մարզային և համայնքային իշխանության, ուժային կառույցների ներկայացուցիչների, ավագանու անդամների հետ միասին այցելել է Բաղաբուրջի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին և ծաղկեպսակ դրել նրանց հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին։
Ծաղկադրումից հետո Սյունյաց թեմի հոգևոր հայրերի մասնակցությամբ կատարվել է Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների բարեխոսական կարգ։
Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի շրջանակում, համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ, Հայոց ցեղասպանության թանգարան ինստիտուտից հրավիրվել էր նաև բանախոս՝ ազգագրագետ, պատմական գիտությունների դոկտոր, թանգարան ինստիտուտի գլխավոր գիտաշխատող Հարություն Մարությանը, ով հանդես է եկել «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա ձևավորումը, զարգացումները, մերօրյա վիճակը» թեմայով բանախոսությամբ, որի շուրջ ծավալվել է ակտիվ բանավեճ-քննարկում։