Մեծ շուքով ու ոգևորությամբ նշվեց Տաշտուն բնակավայրի օրը
Օգոստոսի 9-ին Մեղրի համայնքի Տաշտուն բնակավայրը համախմբել էր մեծ թվով մարդկանց՝ նշելու իր տոնը։
Օրը մեկնարկեց հարգանքի տուրքով՝ համայնքի ղեկավարի, ավագանու, համայնքապետարանի աշխատակազմի, տարբեր կառույցների ներկայացուցիչների և բնակիչների մասնակցությամբ։ Ծաղիկներ խոնարհվեցին 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոսների հուշաղբյուրին, արմատներով տաշտունեցի քաջորդի, Անդրանիկ Համլետի Հարությունյանի շիրիմին։
Տոնական տրամադրությունը շարունակվեց ավանդական ջերմ ընդունելությամբ։ Համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանին դիմավորեցին աղուհացով՝ խորհրդանշելով հյուրընկալության ու բարեկամության դարավոր արժեքները։
Շնորհավորական խոսքով հանդես եկան համայնքի ղեկավար Խ.Անդրեասյանը, հոգևոր հովիվ Տեր Ռաֆայել քահանա Խաչիկյանը, վարչական ղեկավար Անդրանիկ Կարապետյանը և բնակիչներ։
Համայնքի ղեկավարը շնորհակալագրերով պարգևատրեց վարչական ղեկավարին և գյուղի զարգացման գործում ավանդ ունեցող հարգարժան տաշտունեցիներին։
Հանդիսավոր միջոցառումը զարդարեցին Հ. Իգիթյանի անվան Գեղագիտության ազգային կենտրոնի պարի, «Մեղրիի մարզամշակութային կենտրոն» ՀՈԱԿ-ի «Արփի» պարային համույթի և երգի խմբակի սաների գեղեցիկ ելույթները։
Տոնական օրն ավարտվեց հյուրասիրությամբ։