Մհեր Եղիազարյանի մահվան հանգամանքները պարզելու նպատակով, նոր համալիր դատաբժշկական փորձաքննություն կնշանակվի
HayNews.am կայքի պատասխանատու Մհեր Եղիազարյանի մահը վրա է հասել սիրտ-անոթային անբավարարվածության արդյունքում: Այս մասին կայքին հայտնել են նրա փաստաբանները, նշելով, որ քննչական կոմիտեի Էրեբունի եւ Նուբարաշեն վարչական շրջանի քննչական բաժնում, դեռևս հունվարի 26-ին Մ. Եղիազարյանի մահվան հանգամանքները պարզելու նպատակով դատաբժշկական փորձաքննությունն էր նշանակվել։
«Ըստ դատաբժշկական փորձաքննության արդյունքների, Մհերի մոտ արձանագրվել է սրտամկանի ինֆարկտ և լյարդի ցիռոզ»,- նշել են Եղիազարյանի պաշտպանները:
Հնարավոր է, այս հիվանդություները խորացած լինեն կալանավորման և 44 օր տևած հացադուլի պատճառով, պարզ կլինի առաջիկայում:
Եղիազարյանի փաստաբանական խումբը նոր միջնորդություն է ներկայացրել, մահվան հանգամանքները պարզելու համալիր դատաբժշկական փորձաքննություն նշանակելու նպատակով:
Հիշեցնենք, որ Մհեր Եղիազարյանը կալանավորվել էր 2018թ.-ի դեկտեմբերի 3-ին, հացադուլ էր հայտարարել դեկտեմբերի 5-ից: 44-օրյա հացադուլը դադարեցրել էր հունվարի 17-ին:
«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում Մհեր Եղիազարյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել էր հունվարի 26-ին։ Կալանավայր այցելած շտապօգնության աշխատակիցները արձանագրել էին Եղիազարյանի կենսաբանական մահը: