Մոտ 500-600 ադրբեջանցիներ գտնվում են ՀՀ տարածքում. Սահմանին լարված է. Նիկոլ Փաշինյան
Իրադրությունը շարունակում է մնալ լարված: Այս մասին կառավարության նիստում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: «ՀՀ տարածքում, մոտավորապես 500-600 հոգի են»,-Փաշինյանը նշեց, որ մեր զինված ուժերի գործողությունների տրամաբանությունը հետևյալն է՝ մարտավարական գործողություններով սահմանափակել ադրբեջանցիների գործողությունների պոտենցիալը:
«Քաղաքական առումով մեր խնդիրը հետևյալն է՝ թույլ չտալ, որ իրավիճակը դուրս գա վերահսկողությունից, մաքսիմալն անել պատերազմական կամ ռազմական բախման որևէ սցենար բացառելու համար, հասնել նրան, որ ադրբեջանական զինուժի ներկայացուցիչները լքեն ՀՀ տարածքը: Այս պահի դրությամբ դիվանագիտական պայքարը համարում եմ արդյունավետ: Համարում եմ հաջողված, որովհետև մեր միջազգային գործընկերների ու ՀՀ դիրքորոշումները նույնն են, այն է Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչները պետք է լքեն ՀՀ տարածքը, սա մի փաստ է, որն աշխատանքային մակարդակում արձանագրված է»,-ասաց նա: