Նախ՝ գեղանկարչություն, հետո՝ համերգ
«Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» խորագրով Կապանի մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճում հանդես եկան Հայաստանի երգի պետական թատրոնի նվագախումբը և մենակատարները: Համերգը երկու մասից էր բաղկացած. նախ՝
հնչեց Առնո Բաբաջանյանի, այնուհետև՝ թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար, ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կոմպոզիտոր Արթուր Գրիգորյանի՝ տարբեր ժամանակներում գրած ստեղծագործությունները: Հնչեցին երկու կոմպոզիտորների մոտ ու հարազատ երգեր, գործիքային կատարումներ:
Հանդիսականը, մինչև համերգը սկսվելը, ծանոթացավ երիտասարդ գեղանկարիչ Նարեկ  Տերյանի ստեղծագործություններին: Նարեկը թատրոնի նկարիչն է, բեմական ձևավորումներ է անում:  22-ամյա արվեստագետը, իր ասելով, ստեղծագործական որոնումների մեջ է, բայց, այնուամենայնիվ, ցուցահանդեսում ներկայացված կտավներում հասունության դրոշմ կար: Ցուցադրանքի մի մասը բաբաջանյանական թեմաներով էր՝ նվիրված մեծ կոմպոզիտորի 100-ամյակին:
Հայաստանի պետական երգի թատրոնը և ցուցահանդեսը շրջեցին երեք մարզով, Սյունիքում հանդես եկան Սիսիանի տարածաշրջանի Դարբաս գյուղում, Մեղրիում և մարզկենտրոնում: