«Նարա դանսն» էլ հանդես եկավ հաշվետու համերգով
Մարզկենտրոնում շարունակվում են հաշվետու համերգները: Հունիսի 15-ին Կապանի մշակույթի կենտրոնի համերգային մեծ դահլիճում հանդես եկավ «Նարա դանս» պարերի ստուդիան «Հազար գույներ պարարվեստում» խորագրով: Կապանի պարային մշակույթում «Նարա դանս»-ը մնայուն տեղ ունի գրաված՝ հիմնադրված 2000-ին Կապանի մշակույթի կենտրոնում (հիմնադիր և պարուսույց Նարինե Մովսիսյան): Այժմ ստուդիա են հաճախում 100-ից ավելի երեխա, ովքեր ընդգրկված են տարիքային տարբեր խմբերում: Այս տարի վերջապես «Նարա դանսը» տեղափոխվել է երկար սպասված, հարմարավետ պարասենյակ: Ստուդիայի սաները համաքաղաքային միջոցառումների և փառատոների մշտական մասնակիցներն են: Վերջերս կայացած «Նազանք-2023» բազմաոճ պարերի հանրապետական փառատոնին մասնակցեց ստուդիայի ավագ խմբի սաները:
«Նարա դանսի» համար շատ կարևոր էր մասնակցությունը հայ պարարվեստի երախտավոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երևանի պատվավոր քաղաքացի Արտաշես Կարապետյանի ծննդյան 95-ամյակին նվիրված «Պարատուն-2023» ամենամյա փառատոնին, որտեղ պարգևատրվել են հուշամեդալով և պատվոգրով:
«Վերածնունդ», «Թագուհիս», «Փոքր Հայաստան» և այլ պարերը հանդիսականին անտարբեր չթողեցին:
Ժողովրդական հեզանազ պարին հաջորդում էր ժամանակակից ռիթմերով աշխույժ, հետո  գնչուական կրակոտ ռիթմերով պարերը: Հետո «Նարա դանս» ստուդիայի սաները կատարեցին եզրափակիչ պարը՝ իրենց պարուսույց Նարինե Մովսիսյանի գլխավորությամբ:
Իսկ վերջում երախտագիտության խոսքեր համայնքի ղեկավարին՝ հարմարավետ պարասենյակ ունենալու, ստուդիայի սաների ծնողներին՝ նվիրումի և ընդհանրապես հաշվետու համերգի կայացմանն աջակցած բոլոր-բոլորին: