Նիկոլ Փաշինյանին զայրացրեց Գյումրու Տիգրան Մեծ փողոցի անմխիթար վիճակը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դժգոհեց Գյումրի քաղաքի Տիգրան Մեծ փողոցի անմխիթար վիճակից։ Վարչապետն այդ փողոցով սկսեց քայլել էլենտրագնացքով Գյումրի ժամանելուց հետո։
Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանից հետաքրքրվեցթե ինչո՞ւ է վերանորոգվող փողոցը գտնվում տեղաշարժվելու համար անբարենպաստ վիճակում։
«Մի ժամանակ մարդիկ բողոքում էինոր Գյումրին չեն կառուցումհիմա բողոքում ենոր կառուցում եննշանակում էոր ինչ-որ բան այն չէ։ Հայաստանի շինհրապարակների մեծ մասը վերածված է աղբանոցի»,- ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետը քաղաքապետին հորդորեց խնդիրը լուծել փողոցի վերանորոգման նախագծի ճարտարապետներին ու պատասխանատուներին աշխատանքային խորհրդակցության հրավիրելու միջոցով։
«Կհրավիրեք ճարտարապետներիննրանցովքեր աշխատում են ու կասեքոր երբ շինարարություն է արվումդա չի նշանակումոր քաղաքի կյանքը պետք է կանգնի։ Անցանելիությունը պետք է ապահովել։ Այս ճանապարհով պետք է հարսանիքներ անցնեն»,- նշեց վարչապետը։