Նիկոլ Փաշինյանը մի քանի տասնյակ սփյուռքահայերի ՀՀ-ում հատուկ կացության կարգավիճակ է շնորհել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել է Հայաստանի Հանրապետությունում հատուկ կացության կարգավիճակ տալու մասին որոշում: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին վարչապետի որոշումը տեղադրված է կառավարության պաշտոնական կայքում:
Վարչապետի որոշմամբ ՀՀ-ում հատուկ կացության կարգավիճակ են ստացել  մի քանի տասնյակ սփյուռքահայեր: Նրանց թվում են՝ Շանթ Ապրալեանը (Սիրիա), Դավիդ Առաքելյանը (Լեհաստան), Հերաչիկ Բախշյան Ղարահդաղին (Իրան), Բեդրոս Բիդոյանը (Իսրայել), Քրիս Բիդոյանը (Իսրայել), Վոլգա Բոնյադին (Իրան), Անի Դավուդին (Իրան), Սերոշ Դերսարքիեսյան Հաջիաբադին (Իրան), Շանթ Դիլանչյանը (Իրան), Յուլիա Դովլաթյանցը (Թուրքմենստան), Նարեկ Թերզյանը (Լիբանան), Էմիլիա Թերզյանը (Սիրիա), Օհանես Թերզյանը (Սիրիա), Միխաել Յուրգեն Լոթհին (Գերմանիա), Սայաթ-Մարսել Կարյանը (Գերմանիա), Սիմոն Իսահակ Կարյանը (Գերմանիա), Լարիսա Մարդանովան (Թուրքմենստան), Հարբիկ Մեգերդիչյանը (Իրան),  Նարբեհ Միրզաեին (Իրան), Արթուր Միքայելյանը (Գերմանիա), Արամեհ Մուսախանյանը (Իրան), Ճորճ Պետրոսին (Սիրիա),  Անդրեյ Պետրոսյանը (Թուրքմենստան), Կարոլինա Պետրոսյանը (Թուրքմենստան), Արմեն Վանեսյանը (Թուրքմենստան), Անի Քարամյանը (Իրան) և Շանթ Ռոբերտ Քիլոյանը (Սիրիա)։