Նվիրված էր գարնանային տոնին
Մարտի 11-ին Կանանց միջազգային օրվան նվիրված համերգ-ցերեկույթ տեղի ունեցավ Կապանի արվեստի պետական քոլեջում: Գարնան ջերմությունն ու շունչը տեղափոխվել էին կրթօջախի դահլիճ: Միջոցառմանը մասնակցում էր Կապանի հոգեւոր հովիվ տեր Խաչատուր քահանա Հայրապետյանը, ով Տերունական աղոթքը հնչեցրեց եւ իր բարեմաղթանքները հղեց միջոցառմանը մասնակցող կանանց ու աղջիկներին՝ տոնի առթիվ:
Համերգը մեկնարկեց Մակար Եկմալյանի «Ուրախ լեր, Սուրբ եկեղեցի» ստեղծագործությամբ, որ հնչեցրին քոլեջի «Լարային գործիքներ» մասնագիտության ջութակի դասարանի 4-րդ կուրսի ուսանողուհիները: Այնուհետեւ «Երգեցողություն», «Փողային գործիքներ», «Դերասանական արվեստ», «Ժողովրդական գործիքներ», «Պարարվեստ» մասնագիտությունների տարբեր կուրսերի սովորողները հնչեցրին հայ եւ արտասահմանցի կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, հանդես եկան ասմունքով ու ժողովրդական պարով:
Համերգի ավարտին քոլեջի երգչախումբը կատարեց Ալեքսանդր Հարությունյանի «Հայրենիքիս հետ» երգը՝ Հովհաննես Թումանյանի խոսքերով:
Համերգ-ցերեկույթը որոշակի պատկերացում տվեց կրթօջախի սովորողների երաժշտական, կատարողական կարողությունների մասին:
Եզրափակիչ խոսքում քոլեջի տնօրեն Վարդան Քոչարյանն իր եւ կոլեկտիվի զորակցությունը հայտնեց այն մայրերին, ովքեր որդի են կորցրել 44-օրյա պատերազմում եւ խնդրեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել մերօրյա ազատամարտում ընկածների հիշատակը:
Ի դեպ, միջոցառմանը մասնակցում էին այժմ Հայոց բանակում ծառայող՝ քոլեջի սովորողների մայրերը, որոնց հանձնվեցին հուշանվերներ ու ծաղիկներ: