Նվիրված էր մեծանուն կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանին
Դաշնակահարուհի, Կապանի արվեստի պետական քոլեջի դասախոս Լիաննա Ստեփանյանը ավանդույթ է ձևավորել` ամեն տարի հանդես գալ մենահամերգով։ Այն յուրատեսակ հաշվետվություն է դաշնամուրային երաժշտության երկրպագուների առջև և միշտ էլ ջերմությամբ է ընդունվում նրանց կողմից։ Քանզի ունկնդիրն են լինում երաժշտական տարբեր ուղղություններ դավանող կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների բարձրակարգ կատարման։
Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում հոկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցավ երաժշտի հերթական մենահամերգը։ Այն նվիրված էր Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին։ Մենահամերգից առաջ Լ. Ստեփանյանը հանդիսականին հիշեցրեց խաչատրյանական պատգամը՝ թող լինի լույս և ցնծություն։
Նախ հնչեց մեծանուն կոմպոզիտորի ադաջիոն «Սպարտակ» բալետից։ Մենահամերգի նվագացանկը նաև ներառում էր այլ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ՝ Բախ, Չայկովսկի, Շոպեն, Սեզար Ֆրանկ, Ժիզել Գալոս։ Ամենավերջում հնչեց Խաչատրյանի «Տոկատը»։
Համերգի ավարտին Կապանի արվեստի պետական քոլեջի նախկին տնօրեն Լիաննա Հակոբյանը նշեց, որ Լիաննա Ստեփանյանի ինքնաբուխ կատարումները մեկ անգամ չէ, որ գերել են հանդիսականին, իսկ այս մենահամերգը գրավիչ էր նաև նրանով, որ նվիրված էր մեծն Խաչատրյանին։