Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 6-7-ը կնվազի 2-3 աստիճանով․ ԱԻՆ
Հայաստանի տարածքում հուլիսի 3-6-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, հուլիսի 7-ին երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Երևանի տարբեր հատվածներում, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդագրության համաձայն՝ ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինդեքսը կանխատեսվում է 7, որի դեպքում խորհուրդ է տրվում ժամը 11-15-ը խուսափել արեգակի ուղիղ ճառագայթներից:
Ըստ նույն աղբյուրի՝ օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 6-7-ը կնվազի 2-3 աստիճանով:
ԱԻՆ-ը հայտնում է նաև, որ Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստան ավտոճանապարհը շարունակում է բաց մնալ միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ հունիսի 12-ին տեղի ունեցած հենապատի փլուզման հետևանքով: Շաբաթ օրվանից Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 139-րդ կիլոմետրին՝ մոտ 200 մետրանոց հատվածը միակողմանի փակ է. կատարվում են շինարարական աշխատանքներ:
Հայաստանի մյուս բոլոր ավտոճանապարհներն անցանելի են, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար: