Օգոստոսի 9-ին տեղի կունենա «Սյունիք» – «Շիրակ-2» հանդիպումը
Օգոստոսի 9-ին ժամը՝ 17։30 Կապանի վերանորոգված մարզադաշտում տեղի կունենա ֆուտբոլի Հայաստանի Առաջին լիգայի առաջնության «Սյունիք» – «Շիրակ-2» հանդիպումը:
«Սյունիք»-ը ստեղծվել է «Գանձասար-Կապան» ակումբի բազայի վրա և հանդիսանում է իրավահաջորդը: Ակումբի սեփականատերը շարունակում է մնալ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը, որը նաև ակումբի հովանավորն է:
Հարգելի  ֆուտբոլասերներ
Օգոստոսի 9-ին ժամը՝ 17։30  Կապանի մարզադաշտում տեղի կունենա ֆուտբոլի Հայաստանի առաջին լիգայի  առաջնության «Սյունիք» – «Շիրակ-2»  հանդիպումը:
«Սյունիք»-ը   ստեղծվել է «Գանձասար-Կապան» ակումբի բազայի վրա և հանդիսանում է իրավահաջորդը:  Ակումբի սեփականատերը շարունակում է մնալ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը, որը նաև ակումբի հովանավորն է: Հիշեցնենք, որ 2022-2023 խաղաշրջանի Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության 1-ին և 2-րդ մրցափուլերի խաղային պլանի համաձայն օգոստոսի 4-ին  «Սյունիքն» իր առաջին հանդիպումն անցկացրեց հյուրընկալվելով «Ուրարտու 2»-ին:
Օգոստոսի 9-ին 2-րդ մրցափուլում ͟«Սյունիք»-ը կանցկացնի իր առաջին խաղը սեփական հարկի տակ: Թիմը կհյուրընկալի «Շիրակ 2»-ին։ Խաղի մեկնարկը՝ 17։30։
Իսկ  մինչ այդ՝ 16։00, տեղի կունենա մարզադաշտի և առաջնության հանդիսավոր բացման արարողությունը,  ելույթ կունենան  հանրապետության  վաստակավոր արտիստ Խորեն Լևոնյանը,  երգիչներ Սրբուհի Սարգսյանը, Գաբրիել  Ջիգը։
Նշենք, որ վերակազմավորված «Սյունիք»  ֆուտբոլային  ակումբն այժմ 190 սան ունի, ընդ որում կարող են հաճախել պատանիներ ոչ միայն Կապանից, այլ մարզի տարբեր բնակավայրերից։ Այս և մարզադաշտի վերանորոգման աշխատանքների նախաձեռնությունը՝ «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերությանն է։
Օգոստոսի 9, Կապանի մարզադաշտ,  սիրով  սպասում ենք։