Միացյալ ելույթ՝ մայիսի 28-ին
Կապանի արվեստի մանկական դպրոցում «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Տիգրան Հեքեքյանը Կապանի, Մեղրիի, Քաջարանի երաժշտական եւ արվեստի դպրոցների աշակերտների հետ վարպետաց դաս անցկացրեց: Երեք ժամից ավելի տեւած պարապմունքի ժամանակ մաեստրոն դպրոցական երգիչների հետ հղկում էր նախապես ընտրված չորս երգի կատարումները: Բանն այն է, որ մայիսի 28-ին՝ Հայաստանի առաջին հանրապետության հիմնադրման օրը, «Հայաստանի փոքրի երգիչներ» երգչախումբը Սյունիքում հանդես կգա մարզի երաժշտական եւ արվեստի դպրոցների  մոտ հարյուր սաների հետ: Այդ նպատակին միտված կատարվում էին նշված նախապատրաստական աշխատանքները:
Մինչ մարզկետրոնում լինելը, մաեստրոն վարպետաց դաս էր անցկացրել Գորիսում, իսկ հետո այցելեց Արցախ:
- Մանավանդ այս վերջին պատերազմից հետո ավելի հաճախ պիտի լինենք Սյունիքում եւ Արցախում, որ մարդիկ զգան՝ իրենք անտեսված չեն, պիտի պարբերաբար լինել այստեղ եւ ոգեւորել մարդկանց, Սյունիքը եւ Արցախը մեր երկրի եւ պետականության հիմնասյունն են, - միջոցառումից հետո «Սյունյաց երկրին» փոխանցեց Տիգրան Հեքեքյանը, - մի քանի անգամ այստեղ եղել եմ վարպետաց դասի, անկեղծ ասած փոքր-ինչ անհանգիստ էի, բայց այս մեկը նման չէր ոչ մեկին, գոհ եմ ե՛ւ դպրոցակններից, ե՛ւ կազմակերպիչներից: