Ոստիկանապետի կողմից «ծեծի» ենթարկված քաղաքացիների մասով նոր բացահայտումներ. մանրամասնում է իրավապաշտպանը. տեսանյութ
Արտակարգ իրավիճակի պայմանները շատերի համար նոր էմոցիաների առիթ են հանդիսանում: Ինչպես հայտնի է, Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքում միջադեպ էր տեղի ունեցել ոստիկանների եւ քաղաքացների միջեւ: Ըստ ոստիկանության ՝ քաղաքացիները չեն ունեցել պարետի որոշմամբ համապատասխան փաստաթուղթ, որի համար նրանց տարել են բաժին, որպեսզի վարչական պատասխանատվության ենթարկեն:
ԶԼՄ-ները ամենատարբեր վարկածներ ու պատմություններ են շրջանառում:
Arlur.am-ի հետ զրույցում «Ընդդեմ իրավական կամայականության» ՀԿ-ի  Սիսիանի մ/ճ իրավապաշտպան Խաչիկ Առաքելյանը նշեց, որ չի կարելի թերարժևորել ոստիկանի դերը և ավելորդ աղմուկ բարձրացնել իրար հակասող հաղորդման հաշվին:
Խաչիկ Առաքելյանը նշում է, որ մանրամասներ կներկայացնի նախաքննության ավարտից հետո: Այժմ միայն դիտարկում և հորդոր ունի.«Քաղաքացիները պետք է հարգեն արտակարգ իրավիճակը և խոչընդոտ չստեղծեն գիշեր-ցերեկ ծառայություն իրականացնող ոստիկանների համար: Կան փաստեր, որոնց ծանոթ եմ, որ առաջիկայում կհանրայնացվի: Այս պահին ուզում եմ ասել, որ մենք ձռքներս ծալած չենք նստել և սոցհարցումներ ենք իրականացրել, պահպանելով արտակարգ իրավիճակի թելադրած պայմանները»:
Իրավապաշտպանը մեզ տրամադրեց վերջին օրերին ծավալած գործողությունների արդյունքը:
Մանրամասները` տեսանյութերում և ներկայացված փաստաթղթում: