Ոստիկանության Կապանի բաժնի քրեական հետախույզները տաք հետքերով հայտնաբերել են 44-ամյա տղամարդուն, ում մոտ հայտնաբերվել է թմրամիջոց և թմրամիջոց պատրաստելու, օգտագործելու պարագաներ
16.03.2019 11:25
Վերջին տարիներին ոստիկանությունը հսկայածավալ աշխատանքներ է կատարել թմրամոլության դեմ պայքարում։ Բազմաթիվ դեպքեր ոչ միայն բացահայտվել, այլ նաև կանխվել ու նախականխվել են։
Ապօրինի թմրամիջոցների դեմ պայքարում հսկայական աշխատանքներ են կատարել և կատարում նաև Սյունիքի մարզի ոստիկանները։
Աշխատանքների վերահսկողությունը դրված է Սյունիքի մարզի ոստիկանության պետ, ոստիկանության գնդապետ Արշալույս Գևորգյանի վրա։ Այս տարվա մարտի 6-ին ոստիկանության Կապանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները Կապանի ոստիկանապետ Հակոբ Աբրահամյանի, օպերգծով պետի տեղակալ Դավիթ Սուրենյանի և քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ Անանիա Սարգսյանի գլխավորությամբ օպերատիվ տվյալներ ստանալով՝ պարզել են, որ Շղարշիկ բնակավայրում ոմն Ռոբերտ ապօրինի թմրամիջոցներ է պահում և օգտագործում։
Կապանի ոստիկանները կարճ ժամանակում պարզել են, որ ոմն Ռոբերտը Կապան քաղաքի Բաղաբերդ թաղամասի բնակիչ՝ 44-ամյա Ռոբերտ Քարամյանն է։
Նույն օրը Շղարշիկ բնակավայր տանող ճանապարհին Կապանի ոստիկանները հայտնաբերում են Ռ. Քարամյանին, ով փաստերի ճնշման տակ ոստիկաններին է ներկայացնում իր կողմից օգագործվող հողամասի տնակում պահված 1 լիտր պլաստմասե շշի մեջ պատրասված թմրամիջոցի նմանվող սպիտականման հեղուկ զանգվածը։
Ոստիկանները նշված վայրում հայտնաբերում են նաև թմրամիջոցներ պատրաստելու և օգտագործելու համար նախատեսված պարագաներ։ Փաստի առթիվ ոստիկանության Կապանի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում։
Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ։