Պապիկյանը զինծառայողներին է ներկայացրել ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի նոր հրամանատարին
Բրիգադի մի շարք զինծառայողներ պարգևատրվել են արժեքավոր նվերներով:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը զինծառայողներին է ներկայացրել ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի նորանշանակ հրամանատար Ռուբեն Պապյանին: Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Նախարարը բարձրաստիճան մի շարք զինվորականների ուղեկցությամբ այսօր այցելել է ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադ, մասնակցել Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողությանը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհավորել է խաղաղապահներին մասնագիտական տոնի առթիվ, անդրադարձել բրիգադի անցած ուղուն և միջազգային ասպարեզում ՀՀ խաղաղապահների երկարամյա ծառայությանն ու պատվաբեր առաքելությանը, ինչպես նաև ընդգծել, որ խաղաղարար առաքելություն իրականացնող ՀՀ բանակի զինծառայողները մշտապես աչքի են ընկել իրենց պատրաստվածության աստիճանով, կամային ու մասնագիտական բարձր որակներով՝ արժանանալով վերադաս ղեկավարության ու արտասահմանի բարձրաստիճան զինվորականների բարձր գնահատականին։
Բրիգադի մի շարք զինծառայողներ ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու և օրինակելի ծառայության համար պարգևատրվել են արժեքավոր նվերներով:
Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումների շարքը եզրափակվել է բրիգադի զոհված զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին ծաղիկների խոնարհման արարողությամբ։