Հինգերորդ օրը Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնը տոն դարձնողները նախորդ տարվանից կապանցի երաժշտասերին հայտնի անուններ էին՝  Լիաննա Ալեքսանյան (սոպրանո) Մարիաննա Շիրինյան (դաշնամուր), Աննա Սարկիսովա (դաշնամուր)։
Համերգը սկսվեց Աննա Սարկիսովայի մենանվագներով՝ Առնո Բաբաջանյան՝ «Էքսպրոմտ» և «Էլեգիա»։ Այնուհետև կատարվեց Շուբերտի ստեղծագործությունը՝ «Էքսպրոմտ մի բեմոլ մաժոր» (Մարիաննա Շիրինյան՝ դաշնամուր)։
Փառատոնի «հայտնություններից» էր թավջութակահար Միքայել Հախնազարյանը, ով մեծ ներշնչանքով հնչեցրեց Սերգեյ Ռախմանինովի «Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար սոլ մինոր»՝ ստեղծագործությունը, կոմպոզիտորի գլուխգործոցներից մեկը։ Թավջութակահարին նվագակցում էր Մարիաննա Շիրինյանը։
Փառատոնի հինգերորդ օրվա համերգային ծրագիրը «Յուկալի» ոչինչ չասող խորագիրն էր կրում։ Պարզվում է՝  դա անվանումն է հետաքրքրական կենսագրություն ունեցողը մի կոմպոզիտորի՝ Քուրթ Վայլի ստեղծագործության։ Նա հետապնդվում էր նացիստների կողմից և ստիպված էր լքել իր հայրենիքը։ Հաջորդիվ հնչեցին Քուրթ Վայլի «Յուկալի» և այլ ստեղծագործություններ՝ օպերային  դիվա Լիաննա Ալեքսանյանի կատարմամբ, ով հանդիսականին գերեց ձայնային բացառիկ  որակներով և դրամատիկ տպավորիչ խաղով։
Երաժշտական փառատոնի շրջանակում պատանի երաժիշտների համար անցկացվում են վարպետաց դասեր։ Փառատոնի չորրորդ և հինգերորդ օրերին նրանք հնարավորություն ունեցան Կապանի արվեստի քոլեջի երգեհոնային դահլիճի բեմահարթակում նվագել պրոֆեսիոնալ երաժիշտների հետ։
Փառատոնը շարունակվում է լեփ-լեցուն դահլիճում՝ կենսական նոր տարածքներ գրավելով։