Պարտություն սեփական հարկի տակ
Հայաստանի ֆուտբոլի Պրեմիեր լիգային զուգընթաց տեղի է ունենում առաջին խմբի առաջնությունը, որտեղ առաջին երկու տեղերը 54-ական  միավորով զբաղեցնում են Գյումրիի «Շիրակ»-ը և «Լեռնային Արցախ»-ը: Կապանի «Գանձասար»-ը 31 միավորով երրորդ հորիզոնականում է: Թիմերը պայքարում են բարձրագույն խմբի ուղեգրի համար, բայց արդեն, ինչպես տեղեկացնում է «Ֆուտբոլ պլյուս» պարբերականը, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան «Շիրակ»-ին արտոնագիր է շնորհել, որ իրավունք է վերապահում Գյուրիի թիմին մյուս մրցաշրջանում հանդես գալու Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջնությունում:  Այնպես որ բաղձալի ուղեգրի   համար Կապանի «Գանձասար» -ը  պետք է պայքարի մյուս մրցաշրջանում:
Այնուամենայնիվ առաջին խմբի առաջնությունը շարունակվում է և ապրիլի 23-ին «Գանձասար»-ը ընդունել էր «ԲԿՄԱ-2»-ին:
28-րդ րոպեին հյուրերի գրոհներից մեկն ավարտվեց «Գանձասար»-ի դարպասի գրավումով: Երկրորդ խաղակեսում հյուրերը ևս երկու անգամ գրավեցին «Գանձասար»-ի դարպասը, ինչին դաշտի տերերը պատասխանեցին մեկ գոլով:
Հաջորդ խաղը «Գանձասար»-ը կանցկացնի ապրիլի 30-ին Երևանի «Ուրարտու-2» թիմի հետ: