Փաշինյան․ ԱԱԾ-ն անձ չէ, համակարգ է և գալու է բոլոր կոռուպցիոներների ու լրտեսների ետևից
Նոր Հայաստանում Ազգային անվտանգության ծառայությունն (ԱԱԾ) անձ չէ, համակարգ է և գալու է «բոլոր կոռուպցիոներների, լրտեսների և այս կարգի այլ տարրերի ետևից», ժամեր առաջ Ֆեյսբուքում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Որոշ կոռուպցիոներներ մտածել են, թե ԱԱԾ-ում խառն են և իրենք կարող են այս ընթացքում իրենց մութ գործերը կարգավորել: Նոր Հայաստանում ԱԱԾ-ն անձ չէ, ԱԱԾ-ն համակարգ է և նա գալու է ներկա ու նախկին բոլոր կոռուպցիոներների, լրտեսների և այս կարգի այլ տարրերի ետևից: Ինչպես նաև Քննչական կոմիտեն, Հատուկ քննչական ծառայությունը, դատախազությունը, ոստիկանությունը և ՊԵԿ քննչական վարչությունը», - ասված է վարչապետի գրառման մեջ:
Փաշինյանը շեշտում է․ - «Կոռուպցիայի և հանցավորության դեմ կիսապայքար չի լինելու: Ժողովրդին թալանածներն ու թալանողները հայտնվելու են բանտում: Հասկանում եմ, որ լավ չի հնչում, բայց այլ տարբերակ չկա»: