Փաշինյանը՝ ռուս բլոգերին. սեփական աշխատավարձի մասին մտածելուց առաջ, պետք է մտածել քաղաքացիների մասին
PanARMENIAN.Net - ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանըհարցազրույց է տվել Newsader-TV-ի ռուս լրագրող և բլոգեր Ալեքսեյ Ռոմանովին: Փաշինյանը հայտարարել է, որ սեփական աշխատավարձի մասին մտածելուց առաջ, պետք է բարձրացնել ՀՀ քաղաքացիների աշխատավարձերը:
Պատասխանելով այն հարցին թե արդյոք վարչապետը բարձր աշխատավարձ է ստանում՝ Փաշինյանն ասել է. «Այո, հայաստանյան չափանիշներով՝ մեծ»:
Անդրադառնալով վարչապետի աշխատակազմի և նրա թիմի անդամների աշխատավարձերին՝ Փաշինյանն ասել է, որ նրանց աշխատավարձերն այնքան էլ բարձր չեն: «Պայմանները հետևյալն են՝ սկզբից հարկավոր է բարձրացնել բյուջեի եկամուտները, որպեսզի դա լինի մեր ընդհանուր աշխատանքի գնահատականն ու արդյունքը, և դրանից հետո միայն մտածել նրանց աշխատավարձերը բարձրացնելու մասին: Կարծում եմ, որ սկզբից մենք պետք է մտածենք այլ մարդկանց, Հայաստանի քաղաքացիների աշխատավարձերի, հետո միայն՝ մեր աշխատավարձերի մասին»,-ասել է վարչապետը:
Փաշինյանը չի թաքցրել իր աշխատավարձի չափը՝ «2000 դոլարից քիչ ավելի»:
Հարցազրույցի ժամանակ լրագրողը եղել է նաև վարչապետի առանձնատանը, սկսել է օրը նրա հետ՝ 06:30-ին, մարզասրահ է գնացել նրա հետ, որից հետո եղել է նրա աշխատասենյակում: